خداحافظی با آزمایش باتری قدیمی ما: نگاهی به 12 سال آزمایش

خداحافظی با آزمایش باتری قدیمی ما: نگاهی به 12 سال آزمایش
آبان 30, 1402
10 بازدید

به گزارش خبر اول و به نقل از گسمارنا پس از 12 سال بالاخره زمان بازنشستگی آزمایش باتری اصلی فرا رسید – دنیای گوشی های هوشمند در آن زمان به قدری تکامل یافته بود که احساس می کردیم دیگر نتایج مرتبطی به همراه ندارد. به همین دلیل است که امتیاز استفاده فعال جدید را معرفی […]

12 years of evolution in battery and charging tech

به گزارش خبر اول و به نقل از گسمارنا پس از 12 سال بالاخره زمان بازنشستگی آزمایش باتری اصلی فرا رسید – دنیای گوشی های هوشمند در آن زمان به قدری تکامل یافته بود که احساس می کردیم دیگر نتایج مرتبطی به همراه ندارد. به همین دلیل است که امتیاز استفاده فعال جدید را معرفی کردیم. اما همانطور که از پروتکل جدید استقبال می کنیم، همچنین می خواهیم یک جشن بازنشستگی برای افراد قدیمی برگزار کنیم.

در طول بیش از یک دهه ما 1058 گوشی را آزمایش کرده بودیم. اولین گوشی نوکیا N9 و آخرین آن Realme GT5 240W بود. 240 وات این واقعاً همه چیز را در چشم انداز قرار می دهد، شارژر نوکیا N9 فقط 5 وات – 5 ولت خروجی می کرد، 1 آمپر در آن زمان خوب بود. اما ما اینجا نیستیم که در مورد سرعت شارژ صحبت کنیم.

از زمانی که آزمایش اولیه را شروع کردیم، دنیای موبایل به طور قابل توجهی تغییر کرده است. 4G در سراسر جهان گسترش یافته و در چند سال اخیر پوشش 5G در حال رشد است. ویدئوها رزولوشن DVD را پشت سر گذاشتند و به عصر کیفیت بالا رفتند. شکل دیگری از سرگرمی های موبایلی، بازی، نیز به شهرت رسید.

سناریوی آزمایشی اصلی ما فقط تماس‌های صوتی، مرور وب و پخش ویدیوی آفلاین را پوشش می‌دهد – هر روز یک ساعت، بقیه زمان‌ها تلفن بیکار می‌ماند. اگر بخواهیم از نو شروع کنیم و آزمایش را برای همه 1058 گوشی پشت سر هم تکرار کنیم، 90962 ساعت طول می کشد – یعنی 3790 روز یا حدود 10 سال و نیم. به عبارت دیگر، اگر ماشین زمان را به 8 نوامبر 2011 برگردانیم و تست ها را یکی پس از دیگری دوباره انجام دهیم، تا پایان کار به سال 2022 خواهیم رسید.