حاجیلو: تعصب از استقلال رفته است

شهریور 17, 1401
48 بازدید

یک پیشکسوت تیم فوتبال استقلال می‌گوید برای تماشاگران این تیم کمتر کاری که می‌توانیم انجام دهیم، این است که برایشان بمیریم. آن موقع است که می‌توانیم لوگوی باشگاه را ببوسیم. استقلال کادر مدیریتی و شرایط تیمی خوبی دارد اما آجورلو و کادرش باید به دنبال تعصب واقعی که حلقه گمشده باشگاه است، باشند. اصغر حاجیلو، […]

یک پیشکسوت تیم فوتبال استقلال می‌گوید برای تماشاگران این تیم کمتر کاری که می‌توانیم انجام دهیم، این است که برایشان بمیریم. آن موقع است که می‌توانیم لوگوی باشگاه را ببوسیم. استقلال کادر مدیریتی و شرایط تیمی خوبی دارد اما آجورلو و کادرش باید به دنبال تعصب واقعی که حلقه گمشده باشگاه است، باشند.

اصغر حاجیلو، پیشکسوت تیم فوتبال استقلال درباره تساوی آبی‌پوشان پایتخت مقابل پیکان در هفته پنجم رقابت‌های لیگ برتر اظهار کرد: اسم لیگ برتر را باید شرکت اتوبوس‌رانی گذاشت چون این سیستم خط دفاعی، یادگار ۸ سال تفکرات کی‌روش است و بیشتر تیم‌ها تاکتیک دفاعی اتوبوسی دارند. این سیستم اتوبوسی در لیگ برتر ما کاملا جا افتاده است. این سیستم خودش یک تاکتیک است اما وقتی که امکان گلزنی وجود ندارد، چه باید کرد؟

او ادامه داد: من درباره شعارهایی که طرفداران علیه بازیکنان دادند، ناراحت شدم. این شعار قشنگی نیست. بازیکنان استقلال وقتی در تیم‌های دیگر بازی می‌کنند، همه از عملکردشان لذت می‌برند اما وقتی به استقلال می‌آیند، شرایطشان فرق می‌کند. در حال حاضر شرایط‌ خوب است اما پازل گمشده استقلال، تعصبی است که در برخی بازیکنان دیده نمی‌شود. هواداران لایق کلمه‌ای که هواداران گفتند، نیستند اما تعصب استقلال باید سر جای خودش برگردد و بازیکنان و نیمکت‌نشینان تیم باید وظیفه خود را به بهترین شکل پیش ببرند تا بازی جریان پیدا کند. متاسفانه استقلال کاری که باید در ۱۰ دقیقه اول بازی انجام دهد را در ۱۰ دقیقه پایانی بازی انجام می‌دهد. شما بازی‌های دهه‌های گذشته استقلال را نگاه کنید و ببینید که چطور بازیکنان، هواداران را به وجود می‌آورند.

حاجیلو درباره عملکرد داور بازی استقلال و پیکان گفت: الان اگر داور آن پنالتی برای استقلال گرفته بود، ما الان مصاحبه نمی‌کردیم و بازیکنان هم آن حرف را نمی‌شنیدند. استقلال با وجود همه این مسائل، استقلال است و اگر این تیم می‌خواهد قهرمان شود،‌ نباید بهانه داوری، تیم را به دردسر بیندازد. ساپینتو در حال حاضر روی چیدن مهره‌هایش کار مهندسی انجام می‌دهد اما بازیکنان در زمان تمرین باید بدترین زمان‌ها را سپری کنند تا در زمین مسابقه بهترین عملکرد را داشته باشد و هواداران را خوشحال کنند. ما زمان هواداران را نمی‌توانیم برگردانیم و شعور هواداران بالاست. هوادار تعصب را درک می‌کند و اگر تیم با تعصب ببازد، مشکلی پیش نخواهد آمد.

این پیشکسوت تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: با ۵ بازی شرایط تیم مشخص نخواهد شد. در فصل گذشته ما ۲ امتیاز از گل‌گهر توانستیم بگیریم و با توقف پرسپولیس، توانستیم با کسب پیروزی از پرسپولیس جلوتر برویم و در هفته‌های پایانی توانستیم عنوان قهرمانی را کسب کنیم. استقلال و هوادارانش نباید ناامید شوند چون چیزی از دست نداده است. الان فاصله استقلال با صدر جدول ۳ امتیاز است و تیم فرصت جبران دارد اما تیم باید از اول با قدرت پیش برود و از توجیهات فاصله بگیرد.

حاجیلو در ادامه افزود: یامگا در حال حاضر چقدر پول گرفته است؟ این بازیکن در تمرین چه کار می‌کند و چه تمریناتی برای این بازیکن در نظر  گرفته شده که دروازه خالی را گل نمی‌کند؟ اگر استقلال بازی هفته گذشته را می‌برد، فشار کمتر نمی‌شد؟ ما توقع نداریم تیم از فاصله ۴۰ متری شوت بزند اما باید چنین فرصت‌هایی به گل تبدیل شود. بازیکنان باید با عشق و تعصب به هواداران باید بازی کند. متاسفانه این تعصب از باشگاه رفته است و بازیکنان باتعصب هم از تیم رفته‌اند. تعصب زمانی شکل می‌گیرد که وقتی بازیکن پس از بازی به رختکن می‌رود، این احساس را با خود بکند که تمام وجود خود را در زمین مسابقه گذاشته و هوادار این مساله را به خوبی درک می‌کند. من نمی‌دانم بازیکنان استقلال پس از بازی مقابل پیکان چطور به خانه‌هایشان رفتند.

این پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: بیژن طاهری یکی از مظلوم‌ترین و صادق‌ترین کسانی است که با من فوتبال بازی کرده است. او نباید اجازه دهد کسی از نیمکت تکان بخورد چون اتفاقات روی نیمکت، زمان استقلال را می‌گیرد. دعوا کردن با تیم داوری در آخر شرایط را مشخص می‌کند و هوادار شعورش بالاست که به خاطر چه چیزی این اعتراضات شکل می‌گیرد.

این پیشکسوت تیم فوتبال استقلال تاکید کرد:‌ ریکاردو ساپینتو بهتر است دست از این حواشی‌ بردارد چون هواداران ما این شانتاژها را از کی‌روش و مربیان قبلی دیده‌اند. ما مربیانی مثل شفر را داشتیم که داد و بیداد می‌کردند. مردم با این مسائل آشنا هستند. استقلال در هر بازی باید چند تاکتیک و برنامه برای موفقیت و پیروزی داشته باشند. بازیکنان استقلال از بهترین‌های ایران هستند اما بازیکنان باید از همان لحظه اول باید جان خود در زمین بگذراند تا مردم از بازی لذت ببرند. تماشاگر استقلال مستحق چنین فوتبالی نیست. من تماشاگر را دیده‌ام که از هیجان مرده‌اند و برای این تماشاگران کمتر کاری که می‌توانیم انجام دهیم، این است که برایشان بمیریم. آن موقع است که می‌توانیم لوگوی باشگاه را ببوسیم اما مردم با کارهای نمایشی سیاه نمی‌شوند. استقلال کادر مدیریتی و شرایط تیمی خوبی دارد اما مصطفی آجورلو و کادرش باید به دنبال تعصب واقعی که حلقه گمشده باشگاه است، باشند.

او خاطرنشان کرد: کنار ساپینتو، مربی ایرانی مشخصی وجود ندارد که بتواند با ساپینتو حرف بزند. کمک مربی یعنی وقتی سرمربی جایی اشتباه کند، به کمک او بیاید. کمک مربی، تماشاگر نیست. خسرو حیدری اگر دوست مصطفی آجورلو است، مشکلی ندارد اما جایگاه کمک مربی استقلال، جایگاهی برای کسب تجربه نیست. کسی باید کمک مربی استقلال باشد که  بتواند با سرمربی بحث داشته باشد. نباید اینطور باشد که هر چیزی که سرمربی بگوید بقیه هم تایید کنند. فردا جواب هوادار چه کسی می‌خواهد بدهد؟

حاجیلو گفت: در اتفاقات پیش آمده،‌ آجورلو مقصر اول است. باشگاه اگر قهرمان شود، افتخارش در ابتدا متعلق به کادر مدیریت باشگاه است چون آن‌ها تیم را بسته‌اند و در مسائل منفی هم این مساله صدق می‌کند. علی پروین حرف درستی دارد که می‌گفت مگر هر کسی موهایش بلند است و چشمان آبی‌ دارد، کارش هم درست خواهد بود؟ مدیریت استقلال به طور کلی شرایط خوبی دارد و وضعیت مالی خوبی هم دارد. در زمان استقلال شفر، من پول آب نداشتم که برای تیم بدهم اما الان آجورلو مدیریت کرده و وقتی باشگاه چنین وضعیتی دارد، باید آجورلو بیاید و پیگیر این مسائل هم بشود. بهتر است و نباید رفیق‌بازی کند و آدم‌های خودش را بگذارد چون اگر تیم نتیجه نگیرد، مقصر در ابتدا آجورلو و تیم مدیریتی‌اش قلمداد می‌شوند.

او همچنین درباره برکناری دراگان اسکوچیچ و حضور دوباره کارلوس کی‌روش روی نیمکت تیم ملی ایران گفت: ما آدم‌های خوش استقبال و بد بدرقه هستیم. وقتی ویلموتس از تیم ملی رفت، خیلی از کارشناسان می‌گفتند که احتمال کمی وجود دارد که این تیم به جام جهانی برود اما اسکوچیچ با تیم ملی به جام جهانی صعود کرد. ما پس از اتمام رقابت‌های مقدماتی جام جهانی می‌توانستیم پایان همکاری خود را با اسکوچیچ اعلام کنیم اما با این کاری که فدراسیون فوتبال انجام داد، ثابت کردیم که به تعهدات خود پایبند نیستیم. ما معرفت را سلاخی کردیم. ما در دنیا به قدرشناسی معروف هستیم اما با این کار تمام معادلات عوض شد. اگر امکانش بود، از اسکوچیچ عذرخواهی می‌کردم و می‌گفتم ذات مردم ایران، قدرشناسی است و این تصمیم افرادی است که همیشه هستند.

او در واکنش به صحبت‌های حسن روشن مبنی بر اینکه اگر کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران شد، فدراسیون فوتبال را آتش می‌زند هم گفت: حسن روشن در صحبت‌های خود همیشه آتشین پیش رفته است. حسن روشن یکی از نوابغ فوتبال ایران است. به آقای روشن بگویید که ساختمان فدراسیون فوتبال اجاره‌ای است و بهتر است آنجا را آتش نزند و سری به ساختمان باشگاه استقلال بزند.