جدیدترین ایده ها برای پارتیشن بندی محیط کار

مهر 16, 1401
27 بازدید

    برای کار موثر و ارائه عملکرد خوب در محل کار، توانایی تمرکز بسیار مهم است. با این حال این کار همیشه آسان نیست، مخصوصا زمانی که محل کار یک فضای باز است. زمانی که شخصی در حال گفتگوی پر سر و صدا در پشت میز بعدی یا درگیر شدن در یک فعالیت پر […]

 

 

برای کار موثر و ارائه عملکرد خوب در محل کار، توانایی تمرکز بسیار مهم است. با این حال این کار همیشه آسان نیست، مخصوصا زمانی که محل کار یک فضای باز است. زمانی که شخصی در حال گفتگوی پر سر و صدا در پشت میز بعدی یا درگیر شدن در یک فعالیت پر سر و صدا است، تمرکز بر روی یک کار مهم دشوار خواهد بود. به همین دلیل استفاده از پارتیشن اداری رواج بسیاری یافته است.

طراحی پارتیشن 

طراحی پارتیشن علاوه بر کمک به تمرکز کارکنان و اطمینان از حفظ حریم خصوصی آنها، می‌تواند به زیباسازی محیط اداری نیز کمک کند. انواع و سبک‌های مختلفی از طرح‌های این وسیله موجود است که می‌تواند به زیبایی و کارایی دفتر شما بیفزاید و در نتیجه محیطی را ایجاد کند که در هنگام کار احساس خوبی به فرد بدهد.

انواع پارتیشن اداری

از آنجایی که این وسیله از عناصر مهم در یک دفتر کار محسوب می‌شود، طراحی آن باید با دقت زیادی انجام شود تا شما بیشترین بهره را از آن ببرید. طرح‌های این وسیله باید سبک مناسبی داشته باشند که به خوبی با محیط اداری هماهنگ شود. طراحی باید با دقت انتخاب شود و کیفیت آن باید با ایده‌های دکور دفتر شما متناسب باشد تا محیط کار سرگرم کننده شود. این فرآیند مهم است، زیرا به بهبود عملکرد کاری کارکنان و همچنین سطح رضایت مشتریان کمک می‌کند.

پارتیشن‌های چوبی

پارتیشن‌های چوبی ظاهر سنتی‌تری را به دفتر می‌دهند و در عین حال بسیار شیک و زیبا هستند. آنها متداول‌ترین و محبوب‌ترین گزینه برای طراحی دیوارهای کاذب هستند، زیرا به راحتی با دفتر کار ترکیب می‌شوند و حس طبیعی به آن می‌دهند. طرح‌های چوبی در انواع پوشش‌های مختلف مانند چوب جامد یا روکش در دسترس هستند.

آنها محدود به طرح‌های پارتیشن جامد تمام چوب نیستند و می‌توان آنها را با لعاب ترکیب کرد تا با وسایل مبلمان و موارد دیگر جلوه روشن‌تری به اتاق بدهد. این گزینه همچنین برای پارتیشن‌ها بسیار محبوب است، زیرا یک محیط عایق صدا ایجاد می‌کند و مانع از حواس‌پرتی می‌شود.

پارتیشن تک جداره آلومینیومی

مزایای کلیدی طرح‌های دیوار پارتیشن تک جداره آلومینیومی این است که بسیار بادوام هستند، می‌توان آنها را با پوشش پودری مطابق با نیازهای افراد مختلف پوشش داد و اتصالات آنها را با روکش‌های آلومینیومی مخفی کرد یا با نوار چسب تکمیل کرد تا در صورت نیاز یک سطح صاف در دیوار ایجاد کند.

پارتیشن تک جداره آلومینیومی در انواع پوشش‌ها و سبک‌ها در بازار موجود هستند و اغلب با پرده‌های یکپارچه در حفره جفت می‌شوند تا جایگزینی براق و شیک برای پرده‌های پنجره معمولی با عملکرد عالی و افزایش حریم خصوصی ارائه دهند.

پارتیشن شیشه ای

این وسیله‌ها بهترین انتخاب در زمینه طرح‌های پارتیشن برای دفاتر مدرن هستند. طرح‌های پارتیشن شیشه ‌ای بیشتر برای پارتیشن‌های اداری مورد استفاده قرار می‌گیرند، زیرا بسیاری از دفاتر و ساختمان‌های شرکتی ترجیح می‌دهند ویژگی‌های مناسب بیشتری را در فضای کاری خود بگنجانند.

همچنین در دفاتر پارتیشن شیشه ای را به دلیل توانایی آنها در ارائه نور طبیعی عالی که محل کار را به مکانی روشن‌تر و پر انرژی‌تر تبدیل می‌کند، انتخاب می‌کنند.

بهترین ایده‌های پارتیشن اداری

در ادامه این مقاله چند ایده را به شما ارائه می‌دهیم که می‌توانید هنگام انتخاب طرح‌های پارتیشن برای دفتر خود از آنها استفاده کنید.

طراحی انعطاف پذیر و زیبایی شناسی

این نوع طراحی پارتیشن دارای صفحه نمایش آکوستیک اداری با پانل‌های دیواری است و هم برای پانل دیواری و هم برای صفحه نمایش اداری در بازار موجود است. انواع این طرح پارتیشن منحصر به فرد هستند و به هم متصل می‌شوند تا یک طرح جالب و رنگارنگ را ارائه دهند. صفحه نمایش آنها توسط یک پایه پشتیبانی می‌شوند که امکان جابجایی پارتیشن را در هر زمان که نیاز باشد، ممکن می‌کند. این طرح دیوار کاذب در مناطق اداری که رنگ‌ها و شکل‌های جذاب بصری در آن نیاز باشد، بسیار مناسب به نظر می‌رسد.

طرح پارتیشن بادی

این وسیله یک طراحی پارتیشن کشویی است که می تواند در صورت نیاز باد شود. مفهوم طراحی کشویی به شما این امکان را می‌دهد که پارتیشن را در اطراف دفتر حرکت دهید و در عین حال ظاهر جالبی به فضا اضافه کنید.

طراحی سازگار با محیط زیست

یک طراحی پارتیشن سازگار با محیط زیست، یک منطقه انحصاری برای قرار دادن برخی گیاهان ارائه می‌دهد که می‌تواند به عنوان پارتیشن بین فضاهای اداری عمل کند. هدف از این ایده ایجاد یک محیط طبیعی دلپذیر، مثبت و جامع است که به کارکنان فرصتی برای ارتباط با طبیعت در حین انجام وظایف خود می‌دهد.

استفاده از گیاهان برای پارتیشن تنها یک اقدام برای صرفه جویی در هزینه‌ها نیست، بلکه این پیام را به همه افراد می‌دهد که شرکت شما طرفدار محیط زیست است و تمام تلاش خود را برای پایداری و حفظ آن انجام می‌دهد.

طراحی شیشه بدون قاب

یک تقسیم کننده شیشه‌ای بدون قاب، فضایی را برای دفتر ایجاد می‌کند و اجازه می‌دهد حداکثر نور در سراسر پارتیشن اداری جریان یابد. طرح‌های پارتیشن شیشه ای فریم لس شیک و جذاب هستند و ظاهر زیبایی را ارائه می‌دهند. می‌توان از فریم‌های تک جداره یا دوجداره استفاده کرد. فریم‌های تک جداره در جاهایی محبوب هستند که خطوط شفاف و تمیز مورد نیاز باشد. حداقل چارچوب در این نوع طراحی پارتیشن بندی مورد نیاز خواهد بود.

اتصالات و پایه‌های کف در درب‌های شیشه‌ای تعبیه شده‌اند تا یک محیط اداری باز را فراهم کنند. این امر باعث می‌شود که حضور افراد در محل کار برجسته شود و در نتیجه از وقوع هر گونه حادثه جلوگیری شود. طرح‌های فردی و آرم‌های شرکتی نیز برای برجسته کردن پانل‌ها استفاده می‌شوند و آن را به بستری برای برندسازی تبدیل می‌کنند.

کلام آخر

دفاتری که بودجه زیادی ندارند یا نمی‌خواهند برای طرح‌های پارتیشن خاص هزینه کنند، می‌توانند از نرم افزار طراحی مبلمان برای تقسیم بخش های فضای کاری استفاده کنند. این کار باعث می‌شود که فضا بزرگتر به نظر برسد. شرکت تتراگلس در این زمینه طرح‌های بسیار زیبا و جذابی به شما ارائه می‌دهد که این طرح‌ها باعث ایجاد جذابیت بصری فوق‌العاده‌ای برای دفتر شما خواهد شد. کارکنان ما در این زمینه تجربه بسیار بالایی دارند و می‌توانند شما را در این خصوص به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنند.