تاکید بر لزوم پیشرفت علم ژنتیک در کنار سایر مولفه‌های اقتدار کشور

تاکید بر لزوم پیشرفت علم ژنتیک در کنار سایر مولفه‌های اقتدار کشور
شهریور 10, 1401
84 بازدید

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر این‌که «پیشرفت علم ژنتیک در کنار سایر مولفه های اقتدار کشور باید درنظر گرفته شود»، گفت: دولت با تمام ظرفیت در کنار متخصصان علم ژنتیک در کشور است.  محمد مخبر صبح امروز (پنج شنبه) در بازدید از مرکز جامع ژنتیک نور افزود: علم ژنتیک یکی از موضوعات مهم […]

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر این‌که «پیشرفت علم ژنتیک در کنار سایر مولفه های اقتدار کشور باید درنظر گرفته شود»، گفت: دولت با تمام ظرفیت در کنار متخصصان علم ژنتیک در کشور است.

 محمد مخبر صبح امروز (پنج شنبه) در بازدید از مرکز جامع ژنتیک نور افزود: علم ژنتیک یکی از موضوعات مهم در آینده مباحث پزشکی، درمانی و دارویی است و این مرکز توانسته با تلاش‌های شبانه روزی متخصصان و مجاهدان خود برگ زرینی در تاریخ علم پزشکی کشور رقم بزند.

وی با اشاره به ایام هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: با وجود امکانات بسیار زیاد دشمنان، اما رزمندگان ما توانستند با دینداری و اتکا به خداوند در برابر رژیم مجهز بعثی پیروز شوند لذا اگر آینده علم ژنتیک به دست مجاهدان بیفتد، قطعا کاربری و اقتدار دیگری به همراه خواهد داشت.

مخبر تصریح کرد: دشمنان ملت تا زمانی که به قدرت و اقتدار ایران آگاه نشوند از هیچ توطئه و اقدامی علیه کشور فروگذار  نخواهند کرد.

وی در ابتدای سخنان خود به تلاش‌های مقدس متخصصان مرکز جامع ژنتیک نور در تعیین هویت پیکر شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافع حرم اشاره و تاکید کرد: اقدامات و دستاوردهای دانشمندان، این مرکز را به یک مکان مقدس تبدیل کرده است و قطعا توفیقات و عزم راسخ مجاهدان و فعالان مرکز جامع ژنتیک نور لطفی از جانب پروردگار و از برکت خون پاک شهدا است.

مخبر با اشاره به فضای معنوی مرکز جامع ژنتیک نور به دلیل حضور پیکرهای شهدا و تشخیص هویت پیکر مطهر آنان گفت: حضور در این مرکز به نوعی توسل به روح شهدایی است که پاک ترین، مقدس ترین و مقرب ترین انسان ها در پیشگاه پروردگار متعال هستند.

معاون اول رئیس جمهور در این بازدید با حضور در آزمایشگاه تعیین هویت پیکر شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم با قرائت فاتحه ، یاد و خاطره آنان را گرامی داشت و همچنین در ادامه از بخش‌های مختلف مرکز جامع ژنتیک نور دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) بازدید کرد.

در جریان این بازدید دکتر حسن ابوالقاسمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) گزارشی از پیشرفت ها در روند تعیین هویت شهدای جاویدالاثر، برنامه ها، اقدامات و دستاوردهای این مرکز ارایه کرد.

مرکز جامع ژنتیک نور در بخش‌های مختلف از جمله آزمایشگاه تعیین هویت پیکر شهدا، خدمات ژنوم  و کلینیک ژنتیک چندتخصصی و پزشکی خدمات مختلفی را شامل احراز هویت ژنتیک شهدا و خانواده آنان و همچنین خدمات مشاوره‌ای، بالینی و آزمایشگاهی در بخش‌های زنان و زایمان، اطفال و داخلی ارایه می کند.