بهترین نمایندگی سیم و کابل معتبر در بازار لاله زار

بهترین نمایندگی سیم و کابل معتبر در بازار لاله زار
آذر 1, 1400
60 بازدید

    اولین استفاده از برق به صورت امروزی به دهه ۱۸۵۰ میلادی بر می‌گردد. آن زمان مکان‌های عمومی و ایستگاه‌های قطار و فانوس‌های دریایی جریان الکتریسیته را برای روشنایی به کار می‌بردند. به منظور انتقال جریان برق که در آن زمان جریان کم فشاری داشت می‌بایست از ابزاری استفاده می‌کردند.  در سال ۱۸۳۰ کشتیرانان […]

 

 

اولین استفاده از برق به صورت امروزی به دهه ۱۸۵۰ میلادی بر می‌گردد. آن زمان مکان‌های عمومی و ایستگاه‌های قطار و فانوس‌های دریایی جریان الکتریسیته را برای روشنایی به کار می‌بردند. به منظور انتقال جریان برق که در آن زمان جریان کم فشاری داشت می‌بایست از ابزاری استفاده می‌کردند. 

در سال ۱۸۳۰ کشتیرانان کابل را تولید کردند اما آن را برای انتقال جریان برق به کار نمی‌بردند تا در سال ۱۸۵۰ و با کشف برق این کابل‌ها مورد استفاده واقع شدند. از آنجا که این کابل‌ها روکش نداشتند و به همان شکل ابتدایی خود بودند؛ خطرات حاصل از برق گرفتگی افراد بسیاری را از بین برد. 

در سال ۱۸۷۶ سیم و کابل‌هایی با روکشی از جنس پلاستیک و کائوچوی طبیعی به نام گوتاپرچا تولید شدند. اما در سال ۱۸۸۷ دانشمندان ماده‌ای به نام باکلیت که ارزان‌تر و سبک‌تر از گوتاپرچا بود تولید نمودند و آن را برای اولین سیم و کابل ۱۰ کیلو ولت سه رشته‌ای به کار گرفتند.

از سال ۱۹۳۵ با کشف عایق‌های کاغذی به وسیله دانشمند سوئیسی به نام بورل صنعت سیم و کابل پیشرفت قابل توجه‌ای را آغاز کرد تا سال ۱۹۵۳ که برای نخستین بار کابل خشک با عایق پلی اتیلن کراس لینک (XLPE) در کارخانه جنرال الکتریک تولید شد. 

انواع برند های معتبر سیم و کابل

  • صنعتی الکتریک خراسان (افشار نژاد) :

این کارخانه که از دیگر پیشگامان صنعت تولید ملزومات الکتریکی در ایران می‌باشد، در سال ۱۳۴۵ در مشهد فعالیت خود را آغاز نمود. 

همکاری این شرکت با یک کارخانه ایتالیایی و واردات سیم‌های تابیده از ژاپن، موجب شد که سال‌ها بعد زمینه ‌ساز توسعه فعالیت‌ها و دستیابی به توانمندی و قابلیت تولید کابل برق در ایران شود.

از ویژگی‌های مختص این شرکت تنوع کیفی در محصولات و دارا بودن استانداردهای ایرانی و جهانی می‌باشد که اعتبار آن را افزایش داده و این مجموعه را جزء بهترین تولیدکنندگان صنعت برق قرار داده است. به ‌نظر می‌رسد امکان گسترش فضا و فعالیت‌‌های این شرکت، بیش از گذشته فراهم باشد. 

سیم‌ها و کابل‌های برند افشارنژاد در انواع گوناگونی تولید، در بازار لاله زار تهران توزیع می‌شوند. دسته ابزارآلات برق خراسان (خراسان افشارنژاد)، محصولات تولیدی خود را در سایزهای متنوعی ارائه می‌گردند.

  • سیم و کابل زاگرس:

شرکت کابل زاگرس که در صنعت سیم و کابل تحت عنوان سیم و کابل زاگرس مطرح هستند با هدف ساخت سیم و کابل مرغوب در سال 1389 تاسیس شد. 

با نظر به اینکه سابقه‌ی این شرکت فقط تقریباً یک دهه است اما توانسته با کمک از مهندسان و متخصصان خبر در این صنعت انواع مختلف نشان‌های استاندارد و گواهینامه‌های معتبر را به منظور ساخت سیم و کابل مرغوب از سازمان ملی استاندارد ایران کسب نماید. 

دستیابی به این نشان‌ها سبب روحیه مضاعف کارمندان این شرکت در تهیه و توسعه تنوع محصولات شده است. سیم و کابل‌های ساخته شده توسط شرکت زاگرس در حال حاضر از تنوع بالایی برخوردار هستند که در ابتدای تاسیس آن بدین شکل نبوده است و تنها کابل برق و بالا بر، علاوه بر این قدرت در دستور کار شرکت قرار داشتند اما به مرور زمان و به کارگیری به روز‌ترین ابزارآلات صنعت سیم و کابل و بهبود در سطح کمی و کیفی، تنوع در تولیدات خود را افزایش داده است. 

شرکت تولیدی سیم و کابل کسری الکتریک ماهان در سال ۱۳۸۹ بعد از دریافت مجوزهای مورد نیاز از طریق وزارت صنایع در شهرک صنعتی شرق سمنان، اقدام به فعالیت کرده است. 

مقصود از تاسیس شرکت کسری، تولید انواع مختلف سیم و کابل‌های برقی و تلفنی، انواع کابل‌های ابزار دقیق، کابل کواکسیال، کابل‌های شبکه، کابل‌های انتقال داده‌ها برای کاربردهای ساختمانی، صنعتی، تجاری، ایجاد اشتغال در منطقه و سعی در رهایی کشور نسبت به وابستگی به بیگانگان و تهیه‌ی اقلام مورد نیاز و ضروری کشور می‌باشد. 

برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی حتی الامکان تلاش شده است که از تجهیزات تولید داخلی در پروسه تولید سیم و کابل کسری استفاده گردد. سیم‌ها و کابل‌ها از سطح مقطع‌های گوناگون، انواع مختلف عایق و استفاده‌های متنوعی برخوردار می‌باشند که هر یک می‌توانند در شرایط به خصوصی به کار گرفته می‌شوند. 

برند کسری محصولات خود را به طور کامل مطابق با استاندارد‌های ملی و بین المللی مورد طراحی و تولید قرار می‌دهد.

برندهایی که ذکر شدند از نمایندگی‌های مختلفی در سرتاسر کشور به ویژه در بازار لاله زار تهران برخوردار می‌باشند.

فروشگاه آقای برق

فروشگاه آقای برق ارائه دهنده تخصصی انواع مختلف ابزارآلات صنعتی، لوازم روشنایی و سیم و کابل مرغوبی در بازار سیم و کابل است. فروش انحصاری سیم و کابل‌های پر استفاده در زمینه لوازم روشنایی همچون لامپ، البرز الکتریک نور، استابلایزر و می‌باشد. 

محصولاتی که فروشگاه آقای برق عرضه می‌کند عبارتند از انواع سیم افشان و کابل افشان در اندازه‌های گوناگون در کنار سیم و کابل مفتولی نیمه افشان در اندازه‌های متفاوت و سبک و سنگین، سیم و کابل‌های متحرک افشان و نیمه افشان، کابل قدرت چند رشته و نیز تک رشته، سیم و کابل ارت دار و سیم و کابل کولری.

هر کدام از این سیم و کابل‌هایی که فروشگاه آقای برق ارائه می‌دهد در محیط‌های متفاوتی کاربرد دارند و برای مثال سیم و کابل‌های افشان که به دو نوع کابل تخت و کابل گرد دسته بندی می‌شون و در ساختار و ماهیت خود از هادی افشان استفاده می‌کنند.

به دلیل استفاده از هادی با توانایی انعطاف پذیری بسیار، قابلیت خمیدگی در سطوح گوناگون را به ارمغان می‌آورند. این امکان به مصرف کنندگان این نوع از سیم و کابل‌ها داده می‌شود تا آن‌ها را در سیم‌کشی محتمع‌ها به خصوص در وضعیتی که به خم کردن سیم و کابل نیاز می‌باشد، به راحتی مورد استفاده قرار دهند. 

کلیه سیم و کابل‌های ارائه شده توسط فروشگاه آقای برق با مصارف ساختمانی و صنعتی براساس استانداردهای مدرن و با استفاده از مناسب‌تین و با کیفیت‌ترین متریال تهیه شده و توزیع می‌شوند و به کیفیت مطلوب کالای نهایی منجر خواهد شد. 

انتخاب و خرید سیم و کابل از فروشگاه آقای برق

مصرف کنندگان گرامی در زمان خرید سیم و کابل برق می‌بایست به نوع سیم و کابل مورد نظر خود توجه کافی داشته باشند تا استانداردها را به کار گرفته باشد. به نحوی که در آینده موجب ایجاد آسیب‌ها و زیان در آینده نشود.

براساس برخی از اطلاعاتی که توسط سازمان‌های گوناگون کشور منتشر شده، علت عمده‌ای از آتش سوزی‌های سطح کشور که به طور تقریبی به فراتر از 50 درصد می‌رسد تنها استفاده از محصولات نامرغوب سیم و کابل در سیم‌کشی‌ها می‌باشد. 

سیم و کابل غیر استاندارد و استاندارد در ظاهر و نیز ماهیت خود دارای تفاوت‌هایی هستند که این مغایرت‌ها میان دو حالت استاندارد و غیر استاندارد سیم و کابل سبب می‌شود تا خریداران تنها با آگاهی و اطلاع داشتن از بعضی معیارها، دو شکل تقلبی و غیر تقلبی را از یکدیگر تمییز دهند. 

این موضوع ابتدایی‌ترین و با اهمیت‌ترین نکته در خرید سیم و کابل از فروشگاه آقای برق می‌باشد. 

دومین نکته وجود علائم استاندارد بر روی بسته بندی سیم و کابل مانند isiri و دیگر علائم که توسط تولید کننده و نیز سازمان ملی استاندارد ابلاغ شده است، در ماهیت این نوع از سیم و کابل‌ها نیز مغایرت‌هایی وجود دارد، به گونه‌ای که در سیم و کابل غیر استانداری که در ساختار خود دارای هادی مسی هستند، لکه‌ها و خطوطی سیاه رنگ مشاهده می‌شود. این خصوصیت بیانگر خلوص پایین مس در سیم مورد نظر است.

برچسب‌ها:, , ,