اقامت سریع اروپا از طریق کشور پرتغال

اقامت سریع اروپا از طریق کشور پرتغال
بهمن 4, 1401
98 بازدید

  آیا قصد اخذ اقامت سریع اروپا از طریق کشور پرتغال را دارید؟ در چند دهه گذشته، برنامه گلدن ویزای پرتغال جایگاه خود را به عنوان یکی از جذاب ترین برنامه‌های ویزای سرمایه گذاری اتحادیه اروپا حفظ کرده است. سرمایه گذاران از سراسر جهان مشتاقانه در ازای سرمایه گذاری در پرتغال، یعنی حمایت از اقتصاد […]

 

آیا قصد اخذ اقامت سریع اروپا از طریق کشور پرتغال را دارید؟ در چند دهه گذشته، برنامه گلدن ویزای پرتغال جایگاه خود را به عنوان یکی از جذاب ترین برنامه‌های ویزای سرمایه گذاری اتحادیه اروپا حفظ کرده است. سرمایه گذاران از سراسر جهان مشتاقانه در ازای سرمایه گذاری در پرتغال، یعنی حمایت از اقتصاد کشور میزبان، شهروندی یا مجوز اقامت دوم خود را دریافت می‌کنند. بیشتر افرادی که دارایی آنها بیش از یک میلیون دلار است توجه خود را به کشورهای اروپایی معطوف می‌کنند. برای مشاوره اقامت اروپا و خرید ملک در پرتغال می‌توانید با مشاوران مجرب شرکت گلدن وست در تماس باشید.

پرتغال، کشوری غنی از فعالیت‌ها

یکی از گزینه‌های عالی برای اقامت سریع اروپا، اخذ اقامت پرتغال می‌باشد. پرتغال کشور کوچکی است، اما کشوری که در آن هرگز خسته نمی‌شوید. چرا ؟ به این دلیل ساده و خوب که یک کشور کامل است. کشوری است که مهاجران برای بازنشستگی در خارج از کشور، خرید خانه در پرتغال، برای ثبت شرکت، اخذ اقامت پرتغال، اقامت سریع اروپا، سرمایه گذاری و…. این کشور را انتخاب می‌کنند.

چرا سرمایه گذاران اینقدر علاقه مند به اخذ اقامت پرتغال هستند؟

گلدن ویزای پرتغال مزایای خاصی را به سرمایه گذاران و اعضای خانواده آنها برای اقامت سریع اروپا اعطا می‌کند. 

سفر بدون ویزا در منطقه شنگن: گلدن ویزای پرتغال به شما این امکان را می‌دهد که آزادانه وارد این منطقه شده و بدون زحمت در منطقه شنگن سفر کنید.

راه اندازی کسب و کار در یک محیط پایدار: گلدن ویزای پرتغال به شما این امکان را می‌دهد که یک تجارت جدید در اروپا برای اقامت سریع اروپا راه اندازی کنید یا کسب و کار موجود را ارتقا دهید. کسب و کار شما وارد مرحله توسعه مستمر خواهد شد، زیرا پرتغال یک کشور با ثبات اقتصادی است.

معافیت‌های مالیاتی: به دارندگان گلدن ویزای پرتغال 10 سال تعطیلات مالیاتی اعطا می‌شود. برنامه اقامت غیرعادی (NHR) به طور خاص برای این منظور ایجاد شده است و به شدت توصیه می‌شود وارد آن شوید.

افتتاح حساب در بانک‌های اروپایی: گلدن ویزای پرتغال به دارنده آن اجازه می‌دهد تا به راحتی در هر یک از بانک‌های اروپایی حساب باز کند. شما لازم نیست نگران امنیت سپرده‌های خود باشید.

شرط حضور: برای اخذ اقامت سریع اروپا، شما فقط باید یک هفته در سال در پرتغال بمانید تا از تمدید ویزای طلایی خود مطمئن شوید. 

فرصتی برای ثبت نام فرزندان خود در مدارس و دانشگاه های اروپایی و اقامت سریع اروپا: مجوز اقامت پرتغال به دارندگان آن فرصتی منحصر به فرد می‌دهد تا آینده درخشانی را برای فرزندان خود تضمین کنند. گلدن ویزای پرتغال همچنین راهی برای ورود به معتبرترین موسسات آموزشی اروپا است.

امکان درخواست شهروندی: یکی از مزیت‌های اصلی گلدن ویزای پرتغال این است که به سرمایه گذار و خانواده‌اش اجازه می‌دهد در مدت 5 سال تابعیت دریافت کنند. این کوتاه‌ترین بازه زمانی ارائه شده توسط یک برنامه ویزای طلایی است.

گلدن ویزای پرتغال

خرید ملک در پرتغال

یکی از راه‌های اقامت سریع اروپا، خرید ملک در پرتغال می‌باشد. خرید خانه در پرتغال به عنوان یک خارجی در پرتغال برای اخذ اقامت سریع اروپا پیچیده نیست، اما باید چند نکته را در نظر گرفت، لازم است مدارکی را که باید قبل از نهایی کردن خرید ارزیابی کنید، نحوه امضای قرارداد خرید و نحوه دریافت وام بانکی درک کنید.

هر کس، صرف نظر از ملیت، می‌تواند ملک در پرتغال خریداری کند. تنها شرط داشتن یک شماره مالیاتی (NIF) معتبر در پرتغال است. درخواست شماره NIF در پرتغال رایگان است و برای افراد مقیم و غیر مقیم قابل دریافت است. شهروندان خارجی فقط باید پاسپورت معتبر ارائه دهند.

فرایند خرید ملک در پرتغال

همانطور که گفته شد یکی از راه‌های اخذ اقامت سریع اروپا، خرید ملک در پرتغال است. به دست آوردن املاک و مستغلات می‌تواند شامل اسناد و مدارک زیادی باشد، بنابراین فرآیند خرید ملک، اغلب از طریق واسطه‌های تخصصی مانند وکلا انجام می شود. با این وجود، دانستن اینکه چه مدارکی برای خرید ملک در پرتغال برای اخذ اقامت سریع اروپا نیاز است مفید است. 

مدارک مهمی که قبل از خرید ملک در پرتغال باید بررسی شود شامل موارد زیر می‌باشد:

برگه فنی ملک

این سند حاوی مشخصات فنی و عملکردی یک ساختمان آپارتمانی است. امکان درخواست کپی از شهرداری محل مربوطه وجود دارد. این سند برای ساختمان‌هایی که پس از 30 مارس 2004، تاریخ لازم‌الاجرا شدن فرمان قانونی مربوطه، ساخته شده‌اند یا تحت کار تبدیل، توسعه یا نوسازی قرار گرفته‌اند، مورد نیاز است.

گواهی مالکیت 

برای اخذ اقامت سریع اروپا نیاز به گواهی مالکیت ملک در پرتغال است. گواهی مالکیت یک ملک در پرتغال را می‌توان از اداره ثبت شهرداری مربوطه دریافت کرد و اعتبار نام مالکان واقعی یک ملک، ترکیب و هرگونه ضمائم مرتبط را ممکن می‌سازد.

کاداستر

کاداستر به شما این امکان را می‌دهد که فوراً زمینه مالیاتی ملک را اجرا کنید، مانند مالیات شهرداری که باید پرداخت شود. می‌توان آن را هم به صورت فیزیکی و هم دیجیتالی از مقامات مالیاتی درخواست کرد تا زودتر اقامت سریع اروپا را دریافت نمایید.

گواهی انرژی

گواهینامه انرژی عملکرد انرژی یک ساختمان را در مقیاسی از A+ (بسیار کارآمد) تا F (بسیار ناکارآمد) تجزیه و تحلیل می‌کند و توسط تکنسین‌های تایید شده توسط آژانس انرژی صادر می‌شود. این گواهی برای هر ملکی که در بازار املاک قرار می گیرد (خرید یا اجاره) اجباری است و تهیه آن بر عهده مالک، فروشنده یا مستاجر است. بنابراین اخذ گواهی انرژی برای اقامت سریع اروپا لازم می باشد که باید برای گرفتن آن سریعا اقدام نمایید.

 

C:\Users\10\Desktop\عکششش22\ف43غ.jpg

خرید ملک در پرتغال

اخذ اقامت اروپا از طریق ویزای D7 پرتغال

یکی از راه‌های اقامت سریع اروپا از طریق  تمکن مالی پرتغال می‌باشد. ویزای D7 در اصل یک ویزای اقامت در پرتغال است که به شما اجازه می‌دهد اجازه اقامت پرتغال را دریافت کنید. این ویزا به شما این حق را می‌دهد که برای یک دوره چهار ماهه در پرتغال بمانید. بعداً، هنگامی که در پرتغال هستید، با همراه داشتن مدارک اضافی، برای اجازه اقامت واقعی در سرویس مهاجرت و مرزهای پرتغال (SEF) درخواست خواهید کرد.

زمانی که SEF اجازه اقامت در پرتغالِ شما را تایید کرد، کارت اقامتی دریافت می‌کنید که دو سال اعتبار دارد. پس از این مدت می‌توانید هر دو سال یکبار آن را تمدید کنید. در نهایت پس از پنج سال می‌توانید برای تابعیت پرتغال اقدام کنید.

هنگامی که با ویزای D7 پرتغال اجازه اقامت پرتغال و اقامت سریع اروپا دریافت می‌کنید، اعضای خانواده شما نیز حق دریافت آن را دارند. دارنده اجازه اقامت، این حق را دارد که اعضای خانواده خود را که با او در کشور دیگری زندگی می‌کنند شامل شود. این اعضا باید به متقاضی وابسته باشند یا با او زندگی مشترک داشته باشند. 

شما می توانید برای الحاق خانواده خود در پرتغال درخواست دهید. اعضا باید رابطه خود و همچنین اقامتگاه و هزینه‌های پشتیبانی خود را ثابت کنند. وقتی درخواستشان تایید شد، کارت اقامت هم می‌گیرند. مدت زمان حق اقامت مانند حق اقامت متقاضی اصلی خواهد بود.

C:\Users\10\Desktop\عکششش22\ض4.jpg

اخذ اقامت اروپا از طریق ویزای D7 پرتغال

 

اقامت اروپایی با سرمایه گذاری در پرتغال

یکی از راه‌های اقامت سریع اروپا، سرمایه گذاری در پرتغال است. هزینه گلدن ویزای پرتغال و با رقبای اروپایی آن تفاوت چندانی ندارد. 

پرتغال: هزینه از 350000 یورو شروع می‌شود.

مالت: هزینه از 330000 یورو شروع می‌شود.

اسپانیا: هزینه از 500000 یورو شروع می‌شود.

لازم به ذکر است که تمامی کشورهای فوق دارای بخش گردشگری نسبتاً توسعه یافته‌ای هستند. اسپانیا، با این حال، چندین سال پیش بحران‌های مربوط به خود را پشت سر گذاشت و هنوز هم در حال بهبودی از پیامدهای آن هستند. از سوی دیگر اقتصاد پرتغال باثبات است و استاندارد زندگی در حال افزایش است. خوشبختانه اخذ اقامت اروپا از طریق خودحمایتی پرتغال و تمکن مالی پرتغال یک روش بسیار عالی است. مزیت اصلی اخذ اقامت پرتغال، امکان دریافت پاسپورت پرتغال پس از 5 سال از داشتن مجوز است. در مقابل، سایر کشورهای اروپایی که اجازه اقامت را با سرمایه گذاری مبادله می‌کنند، قوانین سختگیرانه تری در مورد شهروندی دارند.

سخن پایانی

همانطور که گفته شد یکی از راه های اقامت سریع اروپا، اخذ اقامت پرتغال می‌باشد. کشور پرتغال یکی از کشورهایی است که می‌توانید به عنوان کشور مقصد برای خرید ملک و اقامت، سرمایه گذاری و… به آن فکر کنید. این کشور، یک کشور کامل است که آرامش و امنیت را به شما می دهد و برای اقامت بهترین گزینه است.

دلایل زیادی برای سرمایه گذاری در پرتغال و خرید ملک وجود دارد که عبارتند از هزینه زندگی، آب و هوا، کیفیت زیرساخت‌ها، وسایل ارتباطی و… . همه دلایلی که باعث می‌شود بسیاری از افراد به کشور پرتغال مهاجرت کنند. اگر قصد توسعه تجارت با کشورهای اروپایی را دارید، پرتغال موقعیت ایده آلی است که شما می‌توانید برای سرمایه گذاری و اقامت سریع اروپا، آن را انتخاب نمایید.