آیفون اپل امروز ۱۶ ساله شد!

آیفون اپل امروز ۱۶ ساله شد!
دی 19, 1401
94 بازدید

به گزارش خبر اول و به نقل از gsmarena دقیقاً 16 سال پیش، استیو جابز، مدیر عامل اپل، در MacWorld روی صحنه رفت تا یک محصول کاملاً جدید را معرفی کند – همانطور که جابز آن را توصیف کرد، این یک آی پاد با صفحه عریض با کنترل های لمسی، یک تلفن همراه انقلابی و […]

به گزارش خبر اول و به نقل از gsmarena دقیقاً 16 سال پیش، استیو جابز، مدیر عامل اپل، در MacWorld روی صحنه رفت تا یک محصول کاملاً جدید را معرفی کند – همانطور که جابز آن را توصیف کرد، این یک آی پاد با صفحه عریض با کنترل های لمسی، یک تلفن همراه انقلابی و یک ارتباط اینترنتی موفق بود.

آیفون پخش‌کننده‌های موسیقی آی‌پاد را تحت الشعاع قرار داد، که آخرین آن سال گذشته متوقف شد. نه تنها این، بلکه آیفون در حال حاضر مهمترین محصول اپل است. به گزارش درآمد اخیر این شرکت نگاه کنید، آیفون ۴۲ میلیارد دلار خالص به ارمغان آورد که بیشتر از مجموع مک، آی‌پد و ابزارهای پوشیدنی است.

آیپدها از آیفون منشعب شدند و در حال حاضر تبلت های پیشرو در جهان هستند. تجربه‌ای که اپل هنگام طراحی چیپ‌ست‌های آیفون و آی‌پد به‌دست آورد، باعث شد تا از اینتل جدا شود و مک‌ها را نیز به تراشه‌های مبتنی بر ARM تغییر دهد.

آیفون همچنین به قلب اکوسیستم غنی از لوازم جانبی – از هدفون گرفته تا ساعت‌های هوشمند – تبدیل شد که هر سه ماه میلیاردها دلار درآمد کسب می‌کنند.

آن را دوست داشته باشید یا از آن متنفر باشید، آیفون یکی از تاثیرگذارترین محصولات در چند دهه اخیر بوده است و در آن زمان به شکل گیری صنعت موبایل کمک کرده است.

بنابراین، بیایید همه تولد آیفون را تبریک بگوییم. اگر دلتنگی می‌خواهید، می‌توانید سری‌های خلاف جهت عقربه‌های ساعت ما – قسمت 1 و قسمت 2 – را که مربوط به روزهای اولیه آیفون است، بررسی کنید.