آیا هزینه یا قیمت فیزیوتراپی در منزل زیاد است؟

آیا هزینه یا قیمت فیزیوتراپی در منزل زیاد است؟
شهریور 18, 1402
16 بازدید

آیا در مورد هزینه فیزیوتراپی در منزل و نحوه انجام آن اطلاعی دارید؟ آیا می‌دانید قیمت فیزیوتراپی در منزل بر حسب چه فاکتورهایی تعیین می‌شود؟ آیا می‌دانید فیزیوتراپی در منزل برای چه افرادی مناسب است و تعرفه فیزیوتراپی در منزل برای هر یک از مشکلات جسمی و فیزیکی چقدر است؟ شاید اطلاع داشته باشید که خدمات فیزیوتراپی در منزل […]

آیا در مورد هزینه فیزیوتراپی در منزل و نحوه انجام آن اطلاعی دارید؟ آیا می‌دانید قیمت فیزیوتراپی در منزل بر حسب چه فاکتورهایی تعیین می‌شود؟ آیا می‌دانید فیزیوتراپی در منزل برای چه افرادی مناسب است و تعرفه فیزیوتراپی در منزل برای هر یک از مشکلات جسمی و فیزیکی چقدر است؟ شاید اطلاع داشته باشید که خدمات فیزیوتراپی در منزل نیز ارائه می‌گردد و برای استفاده از درمان‌های فیزیوتراپی و انجام تمرین‌ها نیاز نیست حتما به مراکز درمانی مراجعه شود.

بسیاری از افرادی که از نظر جسمی مشکل دارند و یا به تازگی جراحی کرده‌اند یک دغدغه بزرگ دارند و آن مراجعه به کلینیک‌های فیزیوتراپی برای انجام تمرین‌ها و استفاده از خدمات فیزیوتراپی است. معمولا به افرادی که برای رفت و آمد به مراکز درمانی و کلینیک‌های فیزیوتراپی محدودیت دارند توصیه می‌شود از خدمات فیزیوتراپی در منزل استفاده کنند. اما اکثر افراد چنین تصور می‌کنند که هزینه فیزیوتراپی در منزل خیلی بالا است و بهتر است برای صرفه جویی در هزینه‌ها به صورت حضوری به مراکز فیزیوتراپی مراجعه کنند. اما چنین نیست. در این مقاله می‌خواهیم بررسی کنیم که آیا هزینه فیزیوتراپی در منزل خیلی زیاد است یا خیر؟

هزینه فیزیوتراپی در منزل، مناسب برای همه

فیزیوتراپی در منزل برای تمامی افراد مناسب است و این نوع خدمات برای افراد مختلف با شرایط جسمی متفاوت ارائه می‌شود. اما افرادی که از نظر جسمی شرایط خوبی ندارند و یا به دلیل بیماری یا جراحی نمی‌توانند به خوبی برخی از اندام‌ها و عضلات خود را حرکت دهند و همچنین افرادی که به دلیل کهولت سن و یا بیماری دامنه حرکتی محدودی دارند می‌توانند به راحتی از این روش درمانی استفاده کنند.

این افراد معمولا برای مراجعه به مراکز درمانی و فیزیوتراپی مشکل دارند و به دلیل محدودیت‌های حرکتی نمی‌توانند به راحتی جابجا شوند و باید تحت شرایط خاص و با مراقبت‌های ویژه به مراکز درمانی منتقل شوند تا بتوانند درمان‌های مورد نیاز را انجام دهند. به همین دلیل مجموعه ویزیت اول به منظور ارائه خدمات فیزیوتراپی به تمامی افراد واجد و سهولت در استفاده از این خدمات، درمان‌های فیزیوتراپی را در منزل ارائه می‌نماید.

شاید این طور به نظر برسد که هزینه فیزیوتراپی در منزل بیشتر از هزینه فیزیوتراپی در کلینیک‌ها است. اما حقیقتا این هزینه بسیار مقرون به صرفه بوده و برای افرادی که شرایط حاد و سخت دارند هزینه کمتری به همراه خواهد داشت. فیزیوتراپی در منزل یکی از روش‌های مقرون به صرفه و اقتصادی محسوب می‌شود و تمامی افراد می‌توانند از مزایای آن بهره مند شوند.

قیمت فیزیوتراپی در منزل به چه عواملی بستگی دارد؟

دانستیم که قیمت فیزیوتراپی در منزل از بسیاری از جهات از مراجعه به مراکز درمانی بسیار مقرون به صرفه بوده و برای راحتی و آسایش بیمار نیز مناسب است. اما اینجا موضوعی که مطرح می‌شود این است که چه عواملی بر هزینه نهایی فیزیوتراپی در منزل تاثیر خواهد داشت. از آنجایی که هر فرد به دلایل مختلف به فیزیوتراپی نیاز دارد و از روش‌های مختلفی برای انجام این روش درمانی و بازیابی قدرت بدنی استفاده می‌شود، هزینه و قیمت فیزیوتراپی در منزل نیز برای هر فرد متفاوت خواهد بود.

یکی از مهمترین و اصلی‌ترین عامل در قیمت فیزیوتراپی در منزل ناحیه‌ای از بدن است که تحت درمان قرار می‌گیرد. معمولا برای هر ناحیه از بدن و برای اعضای مختلف از دستگاه‌ها و روش‌های متفاوتی استفاده می‌شود. برای نواحی مختلف بدن از تجهیزات و وسایل مشخصی استفاده می‌شود که هر یک تاثیر متفاوتی داشته و به منظور خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. گاهی ممکن است از چند روش درمانی به صورت ترکیبی برای بهبود شرایط جسمی و تقویت اعضای بدن استفاده شود.

در اکثر کلینیک های فیزیوتراپی یا خدمات فیزیوتراپی در منزل، قیمت فیزیوتراپی در منزل برای ناحیه هایی که نیاز به فیزیوتراپی دارند فرق می‌کند، ولی در ویزیت اول هزینه فیزیوتراپی در منزل برای تمام ناحیه بدن تعرفه یکسان است.(قیمت کلیه خدمات فیزیوتراپی در منزل در مجموعه ویزیت اول در هر جلسه 400/000 هزار تومان می باشد.)

گاهی برای برخی از اعضای بدن مانند کمر ناحیه وسیعی نیاز به درمان دارد اما نواحی دیگر مانند دست محدودتر بوده و در مدت زمان کوتاه‌تری انجام می‌شود. علاوه بر این برخی از اعضای بدن به دلیل آسیب فیزیکی یا بیماری در تعداد دفعات بیشتری تمرین داده شود تا به عملکرد عضله یا مفصل حالت اولیه بازگردد. در مجموعه فیزیوتراپی ویزیت اول هزینه فیزیوتراپی برای تمام اعضای بدن 400 هزار تومان است و هزینه کلی بر اساس تعداد جلسات درمان محاسبه می‌شود.

مزایای فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی یک روش درمانی ارزشمند برای بهبود شرایط جسمی و فیزیکی است و فواید زیادی برای بیماران به همراه دارد. برخی از مزایای اصلی فیزیوتراپی عبارتند از:

1بازگرداندن قدرت تحرک و بهبود دامنه حرکت: فیزیوتراپی به بازیابی توانایی تحرک و افزایش دامنه حرکتی مفاصل و عضلات در بیمارانی که به دلیل آسیب، جراحی یا سایر شرایط پزشکی دچار مشکل هستند کمک می‌کند. این روش درمانی در بهبود کیفیت زندگی و توانایی‌های عملکردی موثر بوده و منجر به کاهش درد و بهبود رفاه کلی بیمار می‌شود.

2. تسکین درد و ناراحتی: فیزیوتراپی در تسکین درد و ناراحتی ناشی از بیماری، جراحی و کهولت سن مفید بوده و از طریق درمان‌های مختلف مانند ماساژ، حرکت مفاصل و الکتروتراپی بسیاری از مشکلات و دردها را بهبود می‌بخشد. روش‌های درمانی فیزیوتراپی و ورزش‌های آن در کاهش تنش‌های عضلانی، بهبود گردش خون و تقویت قدرت عضلات موثر است و دردهای ناشی از سفتی عضلات و تورم مفاصل را کاهش می‌دهد.

3. بهبود توانایی‌های عملکردی: بهبود توانایی‌های عملکردی و ارتقای حرکت در بیماران، به ‌ویژه کسانی که دوره نقاهت پس از آسیب یا جراحی هستند، از جمله مزایای فیزیوتراپی در منزل است. این تمرین‌ها کمک می‌کنند تا بیمار سریع‌تر بتواند زندگی روزمره خود را از سر گیرند.

4. پیشگیری از آسیب یا عوارض بیشتر: متخصص فیزیوتراپی با شناسایی و بررسی وضعیت بدنی بیمار، طریقه صحیح راه رفتن و اصلاح الگوهای حرکتی را به بیمار آموزش داده و به جلوگیری از آسیب یا عوارض بیشتر کمک می‌کند. با اصلاح این مشکلات، تاثیر فیزیوتراپی بیشتر بوده و بسیاری از مشکلات ناشی از عادات نادرست حرکتی رفع می‌شود.

5بهبود رفاه کلی: مهمترین مزیت فیزیوتراپی ارائه یک روش درمانی جامع برای بهبود شرایط جسمی، عاطفی و روانی بیمار است که به ارتقای رفاه کلی بیماران کمک می‌کند. این درمان‌ها در افزایش اعتماد به نفس و بهبود کیفیت زندگی افراد نقش موثری دارد و کمک می‌کند تا بسیاری از مشکلات و آسیب‌های روانی را بهبود می‌بخشد.

به طور کلی، فیزیوتراپی طیف گسترده ای از خدمات را شامل می‌شود و هزینه فیزیوتراپی در منزل بر اساس نیازهای بیمار و تعداد دفعات درمان محاسبه می‌شود. دوره درمان فیزیوتراپی و تمرین‌ها متناسب با نیازها و شرایط هر بیمار تعیین می‌شود. با این حال، تعرفه فیزیوتراپی در منزل مجموعه ویزیت اول در سال 1402 برای هر یک از اعضای بدن 400 هزار تومان است. برای اطلاع از قیمت فیزیوتراپی در منزل با مجموعه تماس حاصل نموده و از جزئیات درمان‌های فیزیوتراپی مطلع شوید.

نوشته شده توسط سایت (ویزیت اول): https://visit-aval.com