2000پشت‌نوبتی سمنانی زیر چتر حمایتی می‌آیند

آبان 17, 1400
3 بازدید

ایسنا/سمنان معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان گفت: تا پایان شهریور و بر اساس سهمیه ابلاغی به استان سمنان، دو هزار خانواده پشت نوبتی تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان قرار می‌گیرند. سیده فاطمه تقوی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان تصریح کرد: خانواده‌های جدید با وارد شدن به چرخه […]

2000پشت‌نوبتی سمنانی  زیر چتر حمایتی می‌آیند

ایسنا/سمنان معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان گفت: تا پایان شهریور و بر اساس سهمیه ابلاغی به استان سمنان، دو هزار خانواده پشت نوبتی تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان قرار می‌گیرند.

سیده فاطمه تقوی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان تصریح کرد: خانواده‌های جدید با وارد شدن به چرخه حمایتی از خدمات مختلف حمایتی در حوزه‌های اشتغال، درمان، فرهنگی، حقوقی، مسکن، تحصیل دانش آموزان، طرح اکرام و محسنین بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه رویکرد اصلی این نهاد حمایتی در استان سمنان از گردونه حمایت محوری به هدایت‌گری و خودکفایی خانواده‌ها تغییر پیداکرده است، خاطرنشان کرد: با ایجاد اشتغال خانگی و در قالب هزینۀ سرانۀ خدمات خرد و کلان تلاش می‌شود این خانواده‌ها خودکفا و طعم شیرین استقلال مالی را بچشند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه پالایش خانواده‌های تحت حمایت به‌عنوان یک برنامه به‌صورت مستمر در کمیته امداد انجام می‌شود، تصریح کرد: در این مقوله تلاش شده تا با حمایت‌های همه‌جانبه برای خودکفایی خانواده‌ها گام عظیمی برای زدودن چهره فقر از جامعه برداریم.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان یادآوری کرد: در حال حاضر 5.2 درصد از جمعیت استان سمنان تا پایان سال گذشته تحت پوشش کمیته امداد استان سمنان قرار دارند.

منبع:ایسنا