120 مدرسه در مناطق مختلف اردبیل احداث و تکمیل می شود

مهر 7, 1400
26 بازدید

 مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل گفت: 120 واحد آموزشی در مناطق مختلف استان اردبیل در مرحله احداث و تکمیل قرار دارد. دولت لطفی روز سه شنبه 6 مهرماه در نشست با جامعه خیرین در اردبیل اظهار کرد: در گرامیداشت آغاز سال تحصیلی جدید با تلاش و پیگیری همکاران 25 واحد آموزشی با 125 […]

120 مدرسه در مناطق مختلف اردبیل احداث و تکمیل می شود

 مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل گفت: 120 واحد آموزشی در مناطق مختلف استان اردبیل در مرحله احداث و تکمیل قرار دارد.

دولت لطفی روز سه شنبه 6 مهرماه در نشست با جامعه خیرین در اردبیل اظهار کرد: در گرامیداشت آغاز سال تحصیلی جدید با تلاش و پیگیری همکاران 25 واحد آموزشی با 125 کلاس درس تکمیل و در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفت تا در سال تحصیلی جدید مورد استفاده قرار گیرد.

وی تصریح کرد: در کنار این واحدهای آموزشی که با تجهیزات کامل و استانداردسازی سیستم گرمایشی در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته در سطح استان 24 پروژه محوطه‌سازی و آسفالت‌ریزی نیز اجرایی و عملیاتی شد تا در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل گفت: از پروژه‌های افتتاحی در این ایام 50 درصد مربوط به خیرین بوده که فعالیت‌های انجام شده با مشارکت اعتبارات دولتی و خیرین به انجام رسیده است.

لطفی افزود: در حال حاضر احداث 120 واحد آموزشی در سطح استان در حال انجام و تکمیل است که عمده این پروژه‌ها در مناطق محروم بوده و تلاش می‌کنیم در دو سال پیش رو این پروژه‌ها را جمع‌بندی کرده و زمینه افتتاح و بهره‌برداری آنها را فراهم کنیم.

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان اردبیل نیز به احداث 400 مدرسه به همت و تلاش خیرین در سطح استان اشاره کرد و ادامه داد: از آغاز فعالیت مجمع خیرین مدرسه‌ساز در استان این 400 واحد آموزشی به شکل مناسب و استاندارد اجرایی و در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته است.

جواد قرآن‌نویس از همکاری خوب آموزش و پرورش و نوسازی مدارس قدردانی کرد و گفت: واحدهای احداثی خیرین با نام آنها مورد بهره‌برداری قرار گرفته و به هیچ وجه تغییر نام در این واحدهای آموزشی انجام نمی‌شود.

وی با بیان اینکه 72 مدرسه با تلاش و حمایت خیرین در سطح استان در حال انجام است، اضافه کرد: به رغم شرایط نامناسب اقتصادی در کشور، خیرین بیشترین حمایت‌ها را در دو سال اخیر از احداث واحدهای آموزشی به ویژه در مناطق محروم داشتند و سعی بر این است تا در کوتاهترین زمان این پروژه‌ها جمع‌بندی و به سرانجام برسد.

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌سازی استان اردبیل حمایت خیرین را در تهیه و تأمین تبلت مورد نیاز دانش‌آموزان محروم یادآور شد و بیان کرد: تاکنون 40 دستگاه تبلت به همت خیرین خریداری و در اختیار دانش‌آموزان و والدین نیازمند قرار گرفته است.

 

منبع: ايسنا