۹۵ درصد مدارس خراسان جنوبی با مشارکت خیرین در حال احداث است

آذر 22, 1400
8 بازدید

ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: ۹۵ درصد مدارس استان با مشارکت خیرین در حال احداث است و این رقم در کشور بیش از ۶۰ درصد است. محمود چاوشان‌، امروز سه‌شنبه ۵ اسفند در حاشیه برگزاری بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور معاون اول رییس […]

۹۵ درصد مدارس خراسان جنوبی با مشارکت خیرین در حال احداث است

ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: ۹۵ درصد مدارس استان با مشارکت خیرین در حال احداث است و این رقم در کشور بیش از ۶۰ درصد است.

محمود چاوشان‌، امروز سه‌شنبه ۵ اسفند در حاشیه برگزاری بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور معاون اول رییس جمهوری و وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: خراسان جنوبی در پویش‌های «آجر به آجر» و «من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من» به ترتیب حایز رتبه اول و دوم کشوری شد و در این پویش‌ها بیش از ۴۰ هزار مشارکت‌کننده خرد داشته‌ایم.

به گزارش ایسنا، وی افزود: امسال ساخت یک مدرسه طرح آجر به آجر در  بخش دستگردان شهرستان طبس آغاز شد و با اتمام آن، مدرسه دوم در یکی از مناطق کم‌برخودار استان اجرایی خواهد شد.

وی بیان کرد: امسال عملیات عمرانی ۲۲۰ پروژه با حدود ۶۰۰ کلاس درس و با زیربنای بیش از  ۱۰۰ هزار متر مربع در سطح استان آغاز شد که از این تعداد در ۱۸ کلاس درس مشارکت خیرین را نداشتیم و مابقی با مشارکت آنان بوده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی با بیان اینکه از این تعداد تاکنون ۲۷ پروژه با ۱۵۷ کلاس درس به بهره‌برداری رسیده است، تصریح کرد: تعهد خیرین در سال جاری ۹۷ درصد رشد داشته است.

چاوشان یادآور شد: سال گذشته ۲۴ میلیارد تومان تعهد خیرین را داشتیم که امسال به بیش از ۴۷ میلیارد تومان افزایش یافت و تاکنون ۷۵ درصد محقق شده است.

همچنین در پایان این مراسم از ۲۰ نفر از خیرین مدرسه‌ساز خراسان جنوبی با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی تقدیر شد.

منبع:ایسنا