۹۰ درصد تخت‌هایی کرونایی در خراسان جنوبی پر است

مرداد 21, 1400
62 بازدید

 دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی با اشاره به ظرفیت تا مرز تکمیل بیمارستان‌ها، گفت: در حال حاضر تنها ۱۰ درصد تخت‌های بیماران کرونا در استان خالی است. غلامرضا شریف‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در حال حاضر ۲۷ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال خراسان ‌جنوبی واکسیناسیون شدنه‌اند که از […]

۹۰ درصد تخت‌هایی کرونایی در خراسان جنوبی پر است

 دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی با اشاره به ظرفیت تا مرز تکمیل بیمارستان‌ها، گفت: در حال حاضر تنها ۱۰ درصد تخت‌های بیماران کرونا در استان خالی است.

غلامرضا شریف‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در حال حاضر ۲۷ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال خراسان ‌جنوبی واکسیناسیون شدنه‌اند که از میانگین کشوری سه تا پنج درصد بیشتر است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۴۵۰ بیمار تنفسی در بیمارستان‌های خراسان‌جنوبی بستری هستند، افزود: اگر ظرفیت بیمارستان اصلی کرونا یعنی بیمارستان ولیعصر(عج) بیرجند پر شود، مجبوریم از دیگر بیمارستان‌ها استفاده کنیم.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه برای بیماران کرونایی در خراسان‌جنوبی ۵۵۰ تخت در نظر گرفته‌ایم که این رقم تا ۷۵۰ تخت نیز قابل افزایش است، بیان کرد: در مورد روزهای آینده نگران هستیم که این نگرانی تنها به رفتار مردم بستگی دارد.

شریف‌زاده اظهار کرد: اکنون پرسنل و تمام ظرفیت بیمارستان‌ها در خدمت بیماران کرونایی است، اما اگر وضعیت به همین شکل پیش رود با مشکل مواجه می‌شویم.

منبع: ايسنا