۶٠٠ هکتار سیستم نوین آبیاری در شهرستان خاش در دست اجراست

آبان 18, 1400
10 بازدید

ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر جهاد کشاورزی خاش سیستان وبلوچستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون با اعتبار ٧٠ میلیارد ریال، تجهیز ۶٠٠ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان به سیستم های نوین آبیاری در قالب ١٣پروژه در دست اجراست. به گزارش ایسنا شیرزاد کمالی افزود: این پروژه ها از پیشرفت فیزیکی ۵٠ درصد برخوردار می‌باشند. وی تصریح کرد: طی سال […]

۶٠٠ هکتار سیستم نوین آبیاری در شهرستان خاش در دست اجراست

ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر جهاد کشاورزی خاش سیستان وبلوچستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون با اعتبار ٧٠ میلیارد ریال، تجهیز ۶٠٠ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان به سیستم های نوین آبیاری در قالب ١٣پروژه در دست اجراست.

به گزارش ایسنا شیرزاد کمالی افزود: این پروژه ها از پیشرفت فیزیکی ۵٠ درصد برخوردار می‌باشند.

وی تصریح کرد: طی سال گذشته با سرمایه‌گذاری بالغ بر ١۵٠ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی و خودیاری کشاورزان ،٩٠٠ هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان  به سیستم آبیاری نوین  مجهز گردیدند.

مدیر جهاد کشاورزی خاش از اجرای نخستین طرح زیرسطحی آبیاری تحت فشار  درسال جاری خبر داد و اظهار داشت: این طرح در سطح ٢٠ هکتار در دست مطالعه و انجام است که پیش بینی می شود در هفته دولت سالجاری آماده بهره برداری شود.

کمالی خاطر نشان کرد: خاش به عنوان یکی از نقاط مستعددکشاورزی سیستان و بلوچستان دارای ٢٢ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی است.

منبع:ایسنا