۵۵ درصد جمعیت استان همدان تحت پوشش بیمه سلامت هستند

آذر 29, 1400
76 بازدید

ایسنا/همدان مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با بیان اینکه بیش از ۵۵ درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت است، تصریح کرد: سه کار کرد مهم بیمه برای بیمه‌گر، حفاظت مالی و دسترسی عادلانه است که بتوانیم در کل کشور خدمات خود را ارائه دهیم و سوم نظارت و کنترل برای ارائه خدمات با کیفیت است. […]

۵۵ درصد جمعیت استان همدان تحت پوشش بیمه سلامت هستند

ایسنا/همدان مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با بیان اینکه بیش از ۵۵ درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت است، تصریح کرد: سه کار کرد مهم بیمه برای بیمه‌گر، حفاظت مالی و دسترسی عادلانه است که بتوانیم در کل کشور خدمات خود را ارائه دهیم و سوم نظارت و کنترل برای ارائه خدمات با کیفیت است.

سعید فرجی در جمع خبرنگاران، بیان کرد: از ابتدای کرونا تاکنون ۳۵ هزار پرونده بیماران کرونایی بستری شده دراستان داشتیم که از اسفند ماه سال ۹۸، مبلغ ۱۶۵ میلیارد تومان هزینه شده که این هزینه برعهده سازمان است.

وی افزود: در سال ۱۴۰۰ بیشترین پرونده مربوط به بیماران کرونایی با ۲۳ هزار و ۶۰۰ پرونده بوده که مبلغ ۱۱۶ میلیارد تومان هزینه در برداشته و این هزینه و پرداخت آن در تعهد سازمان قرار گرفته است.

فرجی در ادامه یادآور شد: نکته مثبت در پرداختی‌ها این است که سامان دهی در بخش خدمات الکترونیکی بی‌تاثیر نبوده و کمک بسیاری در این پرداختی‌ها داشته است.

وی در خاتمه اظهار کرد: به دستور وزارتخانه از اول دی ماه تمام نسخه ها الکترونیکی می‌شوند و برای نسخه‌های غیر الکترونیکی پرداختی صورت نمی‌گیرد و طبق جلساتی که با استانداری و مراکز مربوطه داشتیم از شهریورماه زیرساخت‌های سخت افزاری را انجام دادیم که خوشبختانه از اول آذرماه پیچیدن نسخه‌های الکترونیکی رو به افزایش بوده به طوری که در ۲۵ آذرماه بیشتر از ۹۲ درصد نسخه الکترونیک صادر شده است.

منبع: ايسنا

برچسب‌ها:, , , , , , , , , ,