۵۵ درصد از مراکز اقامتی خراسان رضوی فعال است

مهر 6, 1400
23 بازدید

 مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: ۵۵ درصد از کل مراکز و تاسیسات گردشگری استان شامل هتل و متل، هتل‌آپارتمان، مهمان‌پذیر، خانه‌مسافر و اقامت‌گاه بوم‌گردی در نوروز امسال فعال است. ابوالفضل مکرمی‌فر با اعلام این خبر اظهار کرد: ۹۴۴ واحد اقامتی از مجموع هزار و ۷۴۱ واحد در استان فعال و سایر […]

۵۵ درصد از مراکز اقامتی خراسان رضوی فعال است

 مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: ۵۵ درصد از کل مراکز و تاسیسات گردشگری استان شامل هتل و متل، هتل‌آپارتمان، مهمان‌پذیر، خانه‌مسافر و اقامت‌گاه بوم‌گردی در نوروز امسال فعال است.

ابوالفضل مکرمی‌فر با اعلام این خبر اظهار کرد: ۹۴۴ واحد اقامتی از مجموع هزار و ۷۴۱ واحد در استان فعال و سایر تاسیسات گردشگری خراسان رضوی به دلیل شرایط کرونا و کاهش گردشگران مجبور به حذف فعالیت خود شده‌اند.

وی افزود: از کل واحدهای مزبور ۴۳ درصد از هتل و متل‌ها، ۵۷ درصد از هتل آپارتمان‌ها، ۴۴ درصد از مهمان‌پذیرها، ۵۵ درصد از خانه‌های‌مسافر و ۱۰۰ درصد از اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی در نوروز امسال فعالیت دارند.

بر اساس گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی، مکرمی‌فر عنوان کرد: در نوروز امسال ۲۵ درصد از کل اماکن اقامتی خراسان رضوی تکمیل شده است که این میزان ظرفیت در مراکز اقامتی فعال به ۴۵ تا ۵۰ درصد می‌رسد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی ابراز کرد: امیدوارم با رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و پروتکل‌های بهداشتی از سوی مراکز خدماتی و مردم، شاهد تبعات منفی سفر زائران و مسافران به استان و تشدید شیوع کرونا نباشیم.

منبع:ایسنا