۵٠٠ هکتار پنبه در سیستان وبلوچستان کشت می‌شود

آذر 5, 1400
12 بازدید

ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت: با توجه به شرایط اقلیمی امسال در دو فصل بهاره و تابستانه، ۵٠٠ هکتار پنبه در شهرستان های بمپور، ایرانشهر، دلگان، خاش و تفتان با رعایت کلیه موارد قرنطینه ای کشت خواهد شد. به گزارش ایسنا عباس اشکانی در جریان بازدید از مزارع کشاورزی […]

۵٠٠ هکتار پنبه در سیستان وبلوچستان کشت می‌شود

ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت: با توجه به شرایط اقلیمی امسال در دو فصل بهاره و تابستانه، ۵٠٠ هکتار پنبه در شهرستان های بمپور، ایرانشهر، دلگان، خاش و تفتان با رعایت کلیه موارد قرنطینه ای کشت خواهد شد.

به گزارش ایسنا عباس اشکانی در جریان بازدید از مزارع کشاورزی شهرستان بمپور گفت: کشت پنبه به صورت قراردادی با مجتمع کشاورزی رضوی و شرکت زرین دشت فارس در استان انجام می شود.

وی تصریح کرد: کشت پنبه در سالیان گذشته در استان رواج داشته ولی بدلیل وجود آفت کرم سرخ پنبه و آلوده شدن مزارع پنبه در بعضی از مناطق استان و بمنظور جلوگیری از گسترش این آفت در کشور، بنا به دستور شورای عالی حفظ نباتات کشت پنبه در سیستان وبلوچستان ممنوع شده بود و در سال جاری با پیگیری‌های سازمان جهاد کشاورزی مجوز کشت مجدد پنبه در سیستان و بلوچستان صادر گردید.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان داشت: طی دو سال گذشته کشت الگویی تحقیقاتی پنبه بمنظور بررسی عملکرد ارقام و مشاهده وضعیت آفت در مزارع استان انجام شده  و خوشبختانه به نتایج مطلوبی دست یافتیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا