۴۵۰۰ نفر زندانی در استان تهران به مرخصی نوروزی رفته‌اند

مهر 7, 1400
26 بازدید

اداره کل زندان های استان تهران اعلام کرد: در اولین روزهای ایام تعطیلات سال نو، صاحبکارمعاون راهبردی قوه قضائیه، باقری کنی معاون بین الملل قوه و دبیر ستاد حقوق بشر و نیز القاصی مهر دادستان تهران طی دیدارهای جداگانه، وضعیت رفاهی و قضایی مددجویان بازداشتگاه اوین را بررسی کردند.  سیدحشمت اله حیات الغیب  مدیر کل […]

۴۵۰۰ نفر زندانی در استان تهران به مرخصی نوروزی رفته‌اند

اداره کل زندان های استان تهران اعلام کرد: در اولین روزهای ایام تعطیلات سال نو، صاحبکارمعاون راهبردی قوه قضائیه، باقری کنی معاون بین الملل قوه و دبیر ستاد حقوق بشر و نیز القاصی مهر دادستان تهران طی دیدارهای جداگانه، وضعیت رفاهی و قضایی مددجویان بازداشتگاه اوین را بررسی کردند.

 سیدحشمت اله حیات الغیب  مدیر کل زندان‌های استان تهران گفت: هدف ما اصلاح و تربیت  و ارایه راهکارهای علمی جهت عدم تکرار جرم و بازگشت سالم مددجویان به کانون خانواده و جامعه است.
وی تصریح کرد:  بر این اساس و در اجرای برنامه تحولی قوه قضائیه و طرح پایش زندانیان، مقامات عالی قضایی و قضات به طور مستمر از زندان های استان بازدید می‌کنند تا ضمن بررسی وضعیت رفاهی و بهداشتی زندانیان، تا حد امکان تخفیفات قضایی قانونی در مورد افراد واجد شرایط اعمال شود و فردی بی جهت در زندان نماند.
وی ادامه داد: طی اولین روزهای ایام تعطیلات سال نو، معاون راهبردی قوه قضائیه، معاون بین الملل قوه و دبیر ستاد حقوق بشر و نیز دادستان تهران طی دیدارهای جداگانه، وضعیت رفاهی و قضایی مددجویان بازداشتگاه اوین را بررسی کردند.
حیات الغیب همچنین گفت: روند حضور مقامات عالی قضایی و نیز قضات در زندان‌ها موجب آرامش زندانیان می‌شود و از سوی دیگر نگرانی خانواده‌ها نیز کاهش می‌یابد و همین امر موجب ارتقای امور اصلاحی و تربیتی در زندان شده، با انگیزه بهتری در کلاس‌های مختلف آموزشی مانند فرهنگی، اشتغال و حرفه آموزی حاضر می‌شوند.
وی در پایان گفت: طی دیدارهای صورت گرفته در ایام پایانی سال گذشته و هفته اول تعطیلات سال نو، تا حد امکان احکام مرخصی یا آزادی مشروط صادر شده تا مددجویان این ایام را کنار خانواده سپری کنند و در این راستا، ۴۵۰۰ نفر از زندانیان استان از مرخصی نوروزی بهره مند شده و این ایام را همراه خانواده‌شان می‌گذرانند.
براساس این گزارش، طی هفته اول سال نو، سیدمحمدصاحبکار معاون راهبردی قوه قضائیه، علی باقری کنی معاون بین الملل قوه و دبیر ستاد حقوق بشر و نیز علی القاصی مهر دادستان تهران با حضور در بازداشتگاه اوین، با مددجویان گفتگو کرده، مشکلات قضایی آنان را بررسی و دستورات لازم را صادر کردند.
منبع:ایسنا