۴۰۰ نفر نخل خرما و پاجوش در سراوان طعمه حریق شد

۴۰۰ نفر نخل خرما و پاجوش در سراوان طعمه حریق شد
فروردین 17, 1402
33 بازدید

به گزارش ایلنا، ایرج رستم زهی اظهار داشت: در پی اعلام آتش سوزی نخیلات دهستان دهک به اتفاق کارشناسان جهاد کشاورزی در محل حضور یافتیم که در این بازدید میدانی مشخص شد این حادثه بر اثر آتش زدن شاخه‌های درختان توسط چند نوجوان برای گرم کردن خودشان که در همان محل شنا کرده بودند رخ […]

۴۰۰ نفر نخل خرما و پاجوش در سراوان طعمه حریق شد

به گزارش ایلنا، ایرج رستم زهی اظهار داشت: در پی اعلام آتش سوزی نخیلات دهستان دهک به اتفاق کارشناسان جهاد کشاورزی در محل حضور یافتیم که در این بازدید میدانی مشخص شد این حادثه بر اثر آتش زدن شاخه‌های درختان توسط چند نوجوان برای گرم کردن خودشان که در همان محل شنا کرده بودند رخ داده است.

وی ادامه داد: بر اساس گفته‌های مردم محلی با وجود وزش باد و عدم خاموش کردن آتش، این آتش به نخلستان سرایت می‌کند و قسمتی از نخیلات دچار حریق می‌شود.

مدیر جهاد کشاوزی سراوان گفت: در این آتش سوزی حدود ۲۰۰ نفر نخل خرمای بارور و ۲۰۰ پاجوش و تنه جوش که غیر بارور بودند دچار حریق می‌شوند.

وی بیان کرد: به دلیل نبود آنتن بر اساس گفته دهیار دهستان دهک، اهالی خود را به روستای کلپورگان جهت برقراری تماس می‌رسانند و از آنجا با آتش نشانی شهر محمدی تماس گرفته که آتش نشانی به محل اعزام می‌شود.

رستم زهی تصریح کرد: مشکل عمده‌ای که در اکثر نخلستان‌های شهرستان وجود دارد، بافت قدیمی و اصولی کشت نشدن درختان در نخلستان‌هاست که عبور و مرور خودروهای امدادی را با مشکل مواجه می‌کند.

وی اظهارداشت: نخیلات این منطقه بیمه نبوده در همین راستا به کشاورزان و نخل‌داران توصیه می‌شود که درختان خود را بیمه کنند.

مدیر جهاد کشاورزی سراوان اظهارداشت: حضور نیروهای بسیجی و سپاه این شهرستان در اطفای حریق حائز اهمیت بود که مردم محلی از این اقدام سپاه و در اختیار قرار دادن امکانات و تجهیزات جهت اطفای حریق قدردانی کردند.

انتهای پیام/

منبع:ایلنا