۲۷۵ کمک جهیزیه به نوعروسان خراسانی اهداء شد

مرداد 16, 1400
45 بازدید

عکس آرشیوی است.  به مناسبت میلاد امام رضا(ع) ۲۷۵ کمک جهیزیه توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) و با همکاری خیرین به نوعروسان خراسانی اهداء شد. حبیب‌الله آسوده، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی در نشست اهداء کمک جهیزیه نوعروسان که امروز اول تیر ماه، به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، با ارائه گزارشی از […]

۲۷۵ کمک جهیزیه به نوعروسان خراسانی اهداء شد
عکس آرشیوی است.

 به مناسبت میلاد امام رضا(ع) ۲۷۵ کمک جهیزیه توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) و با همکاری خیرین به نوعروسان خراسانی اهداء شد.

حبیب‌الله آسوده، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی در نشست اهداء کمک جهیزیه نوعروسان که امروز اول تیر ماه، به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، با ارائه گزارشی از این اقدام، اظهار کرد: دو نفر از خیران با اهداء مبالغ یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و ۳۰۰ میلیون تومان در امر جهیزیه و ازدواج آسان کمک و مشارکت کردند و معادل آن را هم کمیته امداد امام خمینی(ره) در خراسان رضوی انجام وظیفه و پرداخت کرده است تا بخشی از تامین جهیزیه‌های امسال که به تعداد ۱۴۰۰ می‌رسد، یعنی ۲۷۵ کمک جهیزیه امروز به صاحبانش اهدا شود. از این تعداد، ۵۰ جهیزیه مربوط به شهرستان‌های خراسان رضوی و ۲۲۵ جهیزیه مربوط به مشهد و اطراف مشهد است که در کنار این جهیزیه‌ها، کولر نیز به نوعروسان اهدا خواهیم کرد.

وی افزود: با توجه شرایط گرم تابستان ۵۵ هزار دستگاه کولر در کشور توزیع خواهد شد که توزیع آن از هشت روز پیش آغاز شده و از ۲۰۰۰ کولر سهمیه خراسان رضوی تاکنون ۱۵۰۰ کولر توزیع شده و ۵۰۰ کولر دیگر نیز در حال توزیع است.

آسوده تصریح کرد: اعطاء جهیزیه صرفاً به اعطاء کالا محدود نمی‌شود و در کنار آن موضوع آموزش‌های فرهنگی و اعتقادی به دختران نیز وجود دارد که با همکاری آستان قدس رضوی انجام می‌شود.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد نیز در ادامه این مراسم، بیان کرد: ازدواج جوانان مسئله‌ای است که اگر به شکل سریع، کامل، قوی و جامع صورت بگیرد، حل‌کننده تمام مشکلات نسل جوان ما در این کشور است و ما اگر موفق شویم کاری کنیم که جوانان بر اثر اوقاف ازدواج کنند، سروسامان پیدا کنند و به سر زندگی خانوادگی بروند، بخش عمده‌ای از مشکلات جوانان ما در رابطه با ازدواج حل خواهد شد. این مسئله‌ای است که بایستی افراد خیّر و نهادهای عظیم و عزیز امدادی حکومتی به آن توجه کنند و هم خانواده‌ها به این اصل توجه داشته باشند.

وی با تقدیر از اقدامات خیرخواهانه انجام شده، افزود: امیدواریم همه عزیزانی که از وسعی اقتصادی برخوردار هستند و نهادهای حکومتی که در رابطه با موضوع رسیدگی به جوانان مسئولیت دارند، ان‌شالله از این اقدام ارزشمند الگو بگیرند.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم که همه عزیزان در نهادهای مختلف بر این امر خیر اشراف کامل داشته باشند و این امر زیبا را انجام دهند.

منبع:ايسنا