۲۰ هزار دُز واکسن کرونا در راه قم/وضعیت مطلوب ذخیره سرم و اکسیژن در استان

مرداد 23, 1400
6 بازدید

  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: ۲۰ هزار دُز واکسن کرونا از تهران بارگیری و در حال انتقال به قم است. سیامک محبی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم، در جمع خبرنگاران عنوان کرد: ۱۵ هزار دُز واکسن از نوع واکسن ایرانی برکت و ۵ هزار دز نیز واکسن چینی سینوفارم در تهران […]

۲۰ هزار دُز واکسن کرونا در راه قم/وضعیت مطلوب ذخیره سرم و اکسیژن در استان

  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: ۲۰ هزار دُز واکسن کرونا از تهران بارگیری و در حال انتقال به قم است.

سیامک محبی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم، در جمع خبرنگاران عنوان کرد: ۱۵ هزار دُز واکسن از نوع واکسن ایرانی برکت و ۵ هزار دز نیز واکسن چینی سینوفارم در تهران بارگیری شده و تا ساعاتی دیگر به قم می‌رسد.

وی افزود: مراحل واکسیناسیون در قم باقدرت در حال انجام است و جای نگرانی نیست و امیدواریم با همراهی گروه‌های سنی بتوانیم، درروند شتاب‌دهی به این امر بکوشیم.

محمد رضا قدیر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، با اشاره به پذیرش ۱۸۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته در اورژانس مراکز درمانی قم با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا گفت: ۱۴۳ نفر از این افراد در بخش درمانی بیمارستان‌های قم بستری شده‌اند.

وی با بیان اینکه ۸۲ نفر از کسانی که در روزهای گذشته بستری بودند مرخص شدند، افزود: در حال حاضر ۸۷۹ نفر مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های قم بستری هستند که حال ۲۰۰ نفر از آن‌ها وخیم است و متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ بیمار در اثر کرونا در قم فوت شدند.

قدیر تعداد تست‌های گرفته شده در ۲۴ ساعت گذشته را ۹۹۴ مورد عنوان کرد و گفت: نتیجه ۴۷۲ تست در استان مثبت بوده و ۲۶۹ هزار و ۹۰۳ دوز واکسن نیز به افراد تزریق شده است.

وی با اشاره به وضعیت مطلوب ذخیره سرم و اکسیژن در استان بیان کرد: بیمارستان شهدا با ۳۰ تخت به‌عنوان ششمین بیمارستان کرونایی استان تجهیز شد.

منبع: ايسنا