۱۲۰ دستگاه آمبولانس پیشرفته از بندر شهید باهنر بندرعباس ترخیص شد

آذر 23, 1400
16 بازدید

۱۲۰ دستگاه آمبولانس وارداتی با تجهیزات پیشرفته امروز برای ارسال به نقاط مختلف کشور از بندر شهید باهنر بندرعباس ترخیص شد. به گزارش ایسنا،  منطقه خلیج فارس،  ناظر گمرکات هرمزگان در این خصوص گفت: وزارت بهداشت به منظور تسهیل در خدمات رسانی به مردم در نقاط صعب العبورسخت گذر و سیل زده کشور ۴۰۰ دستگاه […]

 ۱۲۰ دستگاه آمبولانس پیشرفته از بندر شهید باهنر بندرعباس ترخیص شد
۱۲۰ دستگاه آمبولانس وارداتی با تجهیزات پیشرفته امروز برای ارسال به نقاط مختلف کشور از بندر شهید باهنر بندرعباس ترخیص شد.
به گزارش ایسنا،  منطقه خلیج فارس،  ناظر گمرکات هرمزگان در این خصوص گفت: وزارت بهداشت به منظور تسهیل در خدمات رسانی به مردم در نقاط صعب العبورسخت گذر و سیل زده کشور ۴۰۰ دستگاه آمبولانس را از یکی از کشور‌های اروپایی وارد کرد.
حسین سعیدی افزود: این آمبولانس‌ها از اواخر پارسال به گمرک استان هرمزگان اظهار شد و که ۱۲۰ دستگاه از آن‌ها مجوز‌های قانونی و ترخیضص از گمرک را گرفتند.
ناظر گمرکات هرمزگان تصریح کرد: ۲۸۰ دستگاه آمبولانس دیگر نیز در بندر شهید باهنر بندرعباس وجود دارد و وزارت بهداشت در صورت گرفتن مجوز‌های خروج می‌تواند از گمرک این بندر ترخیص کند.
مدیرکل گمرک شهید باهنر بندرعباس نیز گفت: این آمبولانس‌ها دو دیفرانسیل و با کمک‌های قوی هستند و به نام آمبولانس‌های اسپرنتر شناخته می‌شوند.
مهدی رضائی افزود: این آمبولانس‌ها ۱۵ سانتی متری نسبت به آمبولانس‌های فعلی در ایران بلند‌تر است که برای مناطق سخت گذر کاربرد دارد.
نماینده وزارت بهداشت در گمرکات کشور در زمان ترخیص این آمبولانس‌ها گفت: آمبولانس‌ها بنا به نیاز استان‌ها به تمام نقاط کشور و دانشگاه‌های علوم پرشکی فرستاده می‌شود.
احمد ناظمی افزود: هر یک از این آمبولانس‌ها با هزینه ۹۶ هزار یورو و با ارز دولتی خریداری شده است.
وی خاطرنشان کرد: سهمیه استان‌های سیل زده برای دریافت این آمبولانس‌ها بیشتر است و به استان‌هایی مانند لرستان ۷ دستگاه و خوزستان ۵ دستگاه آمبولانس تحویل داده می‌شود.
نماینده وزارت بهداشت در گمرکات کشور اضافه کرد: این آمبولانس‌ها با تجهیزات کامل پزشکی مانند یک بیمارستان کوچک هستند و می‌توان در آن‌ها عمل جراحی کوتاه و احیای قلبی را انجام داد.
ناظمی اضافه کرد: نمونه چنین آمبولانس‌هایی در کشور وجود ندارد و برای نخستین بار وارد شده است.