۱۰۰۰ روستا تا پایان سال “بدون بیکار” می‌شوند

مرداد 16, 1400
146 بازدید

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ایجاد ۱۱ هزار شغل در استان تهران را برای سال جاری در دستور کار دارد.  معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت ضمن بیان این مطلب افزود: برای سال جاری راه‌اندازی ۳۵۳۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته استان تهران در دستور کار داریم که ایجاد […]

۱۰۰۰ روستا تا پایان سال "بدون بیکار" می‌شوند

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ایجاد ۱۱ هزار شغل در استان تهران را برای سال جاری در دستور کار دارد.

 معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت ضمن بیان این مطلب افزود: برای سال جاری راه‌اندازی ۳۵۳۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته استان تهران در دستور کار داریم که ایجاد نزدیک به ۱۱ هزار فرصت شغلی را در این مناطق به دنبال خواهد داشت.
مرتضی نیازی اظهار کرد: از این تعداد، تا به امروز ۵۰۰ طرح در استان تهران به بهره‌برداری رسیده که باعث فراهم آمدن فرصت‌های کسب و کار برای ۱۵۰۰ متقاضی شده است.
وی درباره مناطق تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت در استان تهران هم توضیح داد: ۱۱۵ روستا و تمامی شهرستان‌های استان به غیر از لواسانات زیر چتر اشتغال‌زایی بنیاد قرار دارند.
معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت ادامه داد: بنیاد برای راه‌اندازی۳۵۳۰ طرح اشتغال‌زایی هدف‌گذاری شده در استان تهران، ۴۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته است.
نیازی درباره فعالیت‌های گذشته بنیاد برکت در استان تهران در حوزه اشتغال‌زایی گفت: بنیاد تا پایان سال ۹۹ اقدام به راه‌‍اندازی بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در مناطق محروم استان کرده که باعث ایجاد فرصت‌های شغلی برای بیش از ۸ هزار نفر شده است.
معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت از فعالیت ۲۴ مجری و تسهیل‌گر این بنیاد در استان تهران خبر داد و افزود: بیشتر مشاغل ایجاد شده و در دست راه‌اندازی در استان به رسته‌های کارگاه‌های فنی، مشاغل خدماتی، تولیدی پوشاک و دانش‌بنیان تعلق دارد.
وی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت در سال جاری راه‌اندازی ۷۰ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور جدید منجر به ایجاد ۲۱۰ هزار فرصت شغلی را در مناطق محروم و روستایی کشور در دستور کار دارد.
به گفته نیازی، بنیاد برکت تا به امروز ۱۱۵ هزار طرح اجتماع‌محور را در مناطق محروم راه‌اندازی کرده که اشتغال‌زایی برای ۳۴۵ هزار نفر را به دنبال داشته است.
معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت در تشریح مناطق تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی این بنیاد در سراسر کشور بیان کرد: تعداد روستاهای تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت از ۷ هزار و ۵۷۵ روستا در سال ۹۹ به ۸ هزار روستا در سال جاری رسیده است. همچنین بنیاد پیش از این در ۲۷۶ شهرستان از ۳۱ استان کشور در زمینه ایجاد فرصت‌های کسب و کار فعال بود که این تعداد در سال جاری به ۴۰۰ شهرستان رسیده است.
وی با اشاره به فعالیت بیش از ۸۰۰ تسهیل‌گر بنیاد برکت در مناطق محروم گفت: این بنیاد در سال جدید بر ایجاد اشتغال برای اقشار خاص از جمله کولبران، سوخت‌بران، زنان سرپرست خانوار و خانواده‌های زندانیان و دارای معلول تاکید ویژه دارد.
نیازی یادآور شد: فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت در مناطق محروم باعث ایجاد ۱۰۰ روستای بدون بیکار شده است که این تعداد تا پایان امسال به ۱۰۰۰ روستا خواهد رسید.
به گزارش روباط عمومی بنیاد برکت، بنیاد برکت بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام، ایجاد فرصت‌های شغلی در مناطق محروم را با هدف محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی در این مناطق به عنوان اولویت اصلی در راس برنامه‌ها و فعالیت‌های خود قرار داده است.
منبع: ايسنا