یک وزیر سابق دانمارکی به خاطر آوارگان سوری روانه زندان شد

آذر 25, 1400
91 بازدید

دادگاه دانمارک وزیر مهاجرت سابق را بعد از تایید اتهامش مبنی بر جدا کردن غیرقانونی زوج‌های جوان پناهجو از هم محکوم کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، قضات دادگاه دانمارک حکم دادند، تصمیم انگر استویبرگ، وزیر مهاجرت سابق این کشور در سال ۲۰۱۶ مبنی بر جدا کردن زوج‌ها، غیرقانونی بوده و به این […]

یک وزیر سابق دانمارکی به خاطر آوارگان سوری روانه زندان شد

دادگاه دانمارک وزیر مهاجرت سابق را بعد از تایید اتهامش مبنی بر جدا کردن غیرقانونی زوج‌های جوان پناهجو از هم محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، قضات دادگاه دانمارک حکم دادند، تصمیم انگر استویبرگ، وزیر مهاجرت سابق این کشور در سال ۲۰۱۶ مبنی بر جدا کردن زوج‌ها، غیرقانونی بوده و به این ترتیب او را به مدت ۶۰ روز به زندان محکوم کردند.

استویبرگ گفت: من از این حکم شوکه شدم زیرا سیاست در آن زمان مصمم به مقابله با ازدواج کودکان بود. او به خبرنگاران خارج از دادگاه گفت: من فقط ضرر نکردم زیرا ارزش‌های دانمارک نیز از بین رفت. او افزود: من مجازاتم را می‌پذیرم و پشیمان نیستم.

این اولین محاکمه عزل یک مسؤول در دانمارک در طول سه دهه گذشته و ششمین مورد در تاریخ این کشور است.

بین سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ استویبرگ وزیر مهاجرت دانمارک در دولت راست‌ میانه بود که مورد حمایت حزب مردم دانمارک حزب راستگرای مردمی قرار داشت.

طی دوره فعالیت خود، موضعی تندرو در قبال مهاجرت در پیش گرفت و ده‌ها محدودیت را اعمال کرد. از بین دستورات او در فوریه ۲۰۱۶ بود که اجازه نداد آوارگانی که با هم ازدواج کرده‌اند و سن‌شان از ۱۸ سال کمتر است با هم زندگی کنند.

او دستور داد ۲۳ زوج قبل از لغو این دستور در ماه‌های بعد از هم جدا شوند. از بین این افراد دو زوج سوری جوان به نام‌های ریماز الکیال ۱۷ ساله و همسرش النور علوان ۲۶ ساله بود.

این دو زوج ناگزیر شدند به مدت چهار ماه جدا از هم زندگی کنند به رغم اینکه همسر باردار بود. آنها بعد از شکایتی که کردند، به هم پیوستند.

حکم دادگاه عالی روز دوشنبه مسیر سیاسی استویبرگ را معلق کرد و امکان اعتراض به این حکم وجود ندارد و مجازات زندان غیرمشروط است و باید اجرا شود.

استویبرگ فوریه از پست معاون رهبر حزب وینستر محافظه‌کار لیبرال بعد از رای نمایندگانش به عزل او، استعفا کرد. او در حال حاضر نماینده مستعفی است؛ اما احتمال دارد در رای‌گیری بر سر اخراجش از پارلمان نیز متحمل شکست شود.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , ,