یک وزیر دیگر لبنان از جنگ یمن انتقاد کرد

آذر 26, 1400
76 بازدید

بعد از اظهارات جورج قرداحی، این بار وزیر کشاورزی لبنان، جنگ در یمن را به باد انتقاد گرفته و خواستار پایان یافتن آن در اسرع وقت شد. به گزارش ایسنا، به نقل از الحره، عباس الحاج حسن، وزیر کشاورزی لبنان در گفت‌وگویی تلویزیونی خاطرنشان کرد، جنگ یمن، بزرگترین جنگی است که بنا به دلایل متعدد […]

یک وزیر دیگر لبنان از جنگ یمن انتقاد کرد

بعد از اظهارات جورج قرداحی، این بار وزیر کشاورزی لبنان، جنگ در یمن را به باد انتقاد گرفته و خواستار پایان یافتن آن در اسرع وقت شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از الحره، عباس الحاج حسن، وزیر کشاورزی لبنان در گفت‌وگویی تلویزیونی خاطرنشان کرد، جنگ یمن، بزرگترین جنگی است که بنا به دلایل متعدد باید پایان یابد و بارزترین آن، این است که امکان ندارد هیچ انسانی با مشاهده صدها هزار کشته و آواره و گرسنه و با وجود صدها هزار تنی که دنبال امید هستند و آن را نمی‌یابند، بگوید این جنگ باید ادامه یابد.

الحاج حسن همچنین تصریح کرد، جنگ در یمن صرف نظر از اینکه حق با چه کسی است این جنگ علیه چه کسی است و از کجا آغاز شد و از کجا پایان می‌یابد، باید خاتمه یابد.

این اظهارات وزیر کشاورزی لبنان پس از گذشت یک دوره کوتاه از استعفای جورج قرداحی، وزیر اطلاع‌رسانی این کشور در خصوص جنگ یمن ایراد شد.

قرداحی پیشتر از سمتش استعفا کرد و گفت: نمی‌خواهم موجب آزار و اذیت لبنان و برادران لبنانی‌ام در کشورهای شورای همکاری خلیج (فارس)‌ باشم لبنان از من مهم‌تر است و من تصمیم گرفتم پستم را ترک کنم.

وی درباره جنگ یمن گفته بود: این جنگ تا ابد ادامه نخواهد داشت و یک روز طرف‌های آن بر سر میز مذاکره می‌نشینند.

منبع: ايسنا

برچسب‌ها:, , , , ,