یورش اُمیکرون به روزنامه‌های جهان

آذر 29, 1400
147 بازدید

نگاه نخست اغلب روزنامه های امروز جهان به اُمیکرون است. روزنامه های انگلیس دل نگران یورش آن اند. گروه هفت، اُمیکرون را بزرگترین تهدید علیه بهداشت جهانی خوانده اند. به گزارش ایسنا،  آلبرت کوچویی که هر روز مهمترین اخبار روزنامه‌های جهان را مرور می‌کند، روز شنبه ـ ۲۷ آذر ماه ـ در ادامه جملات بالا […]

یورش اُمیکرون به روزنامه‌های جهان

نگاه نخست اغلب روزنامه های امروز جهان به اُمیکرون است. روزنامه های انگلیس دل نگران یورش آن اند. گروه هفت، اُمیکرون را بزرگترین تهدید علیه بهداشت جهانی خوانده اند.

به گزارش ایسنا،  آلبرت کوچویی که هر روز مهمترین اخبار روزنامه‌های جهان را مرور می‌کند، روز شنبه ـ ۲۷ آذر ماه ـ در ادامه جملات بالا آورده است:

روزنامه های آمریکا می گویند، آمریکا واکسینه نشده، با زمستان بیماری و مرگ رو در رو خواهد بود.

نگاه دیگر روزنامه های امروز جهان، چون دو روز گذشته به بحران روسیه – اوکراین است. تنش های میان اروپا و اوکراین بالا گرفته است. اگر روسیه به اوکراین حمله کند، سلاح آمریکا و اروپا، تحریم است و بس.

تیگره در آتش

ال پائیس با دیگر روزنامه های اسپانیا نگاه به اتیوپی دارند: تیگره همچنان در آتش است. اتیوپی، نگران مرزهای خود است. گزارش ها می گویند: حالا خبر از شکنجه، کوچ اجباری، بازداشت و کشتار در تیگره غربی می دهند که بیداد می کند. از سال گذشته که اتیوپی، به تیگره حمله ور شد، آشوب و تنش در «تیگره» بالا گرفته است.

مصیبت اقلیمی

انگار مصیبت تغییرات آب و هوا، پایان ناپذیر است. این بار روزنامه های ایتالیا از جمله له رپوبلیکا با عنوان بحران اقلیمی می گویند، زمستان گرم برای سیاره زمین همان قدر فاجعه آمیز خواهد بود که تابستان گرم. این را دانشمندان هشدار داده اند و در وضعیت زیست محیطی می گویند بررسی ها نشان می دهند کاهش نرخ باروری در جهان، ممکن است در ارتباط با اثرهای آلودگی سوخت فسیلی باشد.

در حاشیه خبرها می‌خوانیم:
اُمنی کرون «نه اُمیکرون»

نیویورک پست، روزنامه روپرت ماردوک به انتقاد از جو بایدن و مشاور پزشکی اش آنتونی فائوچی پرداخته و می گوید درست است، همه که یونانی نمی دانند. اما دیگر باید نام آمده آن ها را درست بخوانیم. این سویه تازه کووید، اُمنی کرون است و نه اُمیکرون.
این را دیگر نباید بومی سازی کنیم. «اُمنی» پیشوندی یونانی است که در انگلیس در بسیاری از واژه ها آمده است.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,