یار مهربان را با یک تماس به خانه‌های خود دعوت کنید

مرداد 17, 1400
59 بازدید

  کارشناس توسعه کتابخانه‌های عمومی استان زنجان گفت: با اجرای طرح پیک کتاب، اعضای کتابخانه‌های عمومی می‌توانند کتاب مورد نظر خود را بدون حضور در کتابخانه، درب منزل دریافت کنند. سمیرا فلسفی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با پیک‌ کتاب، اظهار کرد: پیک کتاب خدمتی است که در راستای تحقق حقوق شهروندی راه‌اندازی شده‌ است […]

یار مهربان را با یک تماس به خانه‌های خود دعوت کنید

  کارشناس توسعه کتابخانه‌های عمومی استان زنجان گفت: با اجرای طرح پیک کتاب، اعضای کتابخانه‌های عمومی می‌توانند کتاب مورد نظر خود را بدون حضور در کتابخانه، درب منزل دریافت کنند.

سمیرا فلسفی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با پیک‌ کتاب، اظهار کرد: پیک کتاب خدمتی است که در راستای تحقق حقوق شهروندی راه‌اندازی شده‌ است و این طرح کشوری در هر استان به فراخور شرایط و متقاضیان آن استان‌ اجرایی می‌شود. در استان زنجان نیز این‌ طرح در فاز اول در چهار کتابخانه شهرستان زنجان ارائه می‌شود و در آینده‌ای نزدیک در سایر کتابخانه‌های شهرستان زنجان و سایر شهرستان‌ها نیز اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه با اجرای طرح پیک کتاب، در این شرایط افراد از خانه خود می‌توانند برای دریافت کتاب مورد نظرشان اقدام کنند، افزود: در حال حاضر این خدمات در چهار کتابخانه حاج احمد مهدوی، استاد رضا روزبه، سهروردی و سید افضل موسوی شهرستان زنجان ارائه می‌شود و در این راستا اعضای کتابخانه‌های عمومی می‌توانند با یکی از کتابخانه‌های منتخب طرح تماس گرفته و کتاب مورد نظر خود را درخواست کنند تا در صورت وجود، کتاب مورد نظر برای فرد درخواست‌کننده ارسال شود.

این مسئول با بیان اینکه افراد از طریق جست‌وجو در سایت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به آدرس samanpl.ir نیز می‌توانند از موجود بودن کتاب در کتابخانه مورد نظر خود آگاه شوند، تصریح کرد: در وضعیت قرمز که کتابخانه‌ها تعطیل هستند، دوست‌داران کتاب می‌توانند در روز مقرر شده برای هر کتابخانه‌ جهت ارسال کتاب، تماس بگیرند تا کتابی که درخواست دارند برای آن‌ها ارسال شود، البته هزینه ارسال کتاب نیز با ۵۰ درصد تخفیف برای اعضا صورت می‌گیرد.

فلسفی ادامه داد: چون در ابتدای اجرای این طرح هستیم، فعلاً یک روز در هفته برای ارسال کتاب به هر کتابخانه اختصاص داده‌ شده‌ است که در صورت استقبال مخاطبان، این طرح نیز گسترش یافته و در کتابخانه‌ها و شهرستان‌های دیگر نیز اجرا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: اعضای کتابخانه‌ها می‌توانند در روزهای یکشنبه‌ با کتابخانه حاج احمد مهدوی، دوشنبه‌ها با کتابخانه سهروردی، سه‌شنبه‌ها سیدافضل موسوی و روزهای چهارشنبه با کتابخانه استاد رضا روزبه برای سفارش کتاب تماس بگیرند.

منبع: ايسنا