گوترش صدای دیده‌بان حقوق بشر را هم درآورد!

مرداد 17, 1400
68 بازدید

دیده‌بان حقوق بشر سازمان ملل از عدم درج نام ائتلاف عربی در یمن و رژیم صهیونیستی در لیست سیاه ناقضان حقوق کودکان سازمان ملل انتقاد کرد.  به نقل از سایت روزنامه عربی ۲۱، جو بیکر، مدیر دفاع از حقوق کودکان دیده‌بان حقوق بشر گفت: آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل با عدم درج نام اسرائیل و […]

گوترش صدای دیده‌بان حقوق بشر را هم درآورد!

دیده‌بان حقوق بشر سازمان ملل از عدم درج نام ائتلاف عربی در یمن و رژیم صهیونیستی در لیست سیاه ناقضان حقوق کودکان سازمان ملل انتقاد کرد.

 به نقل از سایت روزنامه عربی ۲۱، جو بیکر، مدیر دفاع از حقوق کودکان دیده‌بان حقوق بشر گفت: آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل با عدم درج نام اسرائیل و ائتلاف عربی در یمن در لیست سیاه ناقضان حقوق کودکان طرف‌های درگیر را که در جنایت قتل و آسیب رساندن به کودکان دست دارند، نجات داد.

وی گفت: شکست مکرر دبیرکل سازمان ملل در تهیه لیست خود براساس اسناد و ادله سازمان ملل خیانت به کودکان است و به فرار از مجازات کمک می‌کند. گوترش بعد از اینکه برای بار دوم دبیرکل سازمان ملل شد باید این روش را کنار می‌گذاشت و اطمینان حاصل می کرد که لیستش واقعیت را نشان می‌دهد. باید شورای امنیت بر درج تمام ناقضان حقوق کودکان در این لیست پافشاری کند.

در گزارش رسمی اخیر گوترش نام رژیم صهیونیستی و ائتلاف عربی در لیست سیاه ناقضان حقوق کودکان نیامده است اما نام انصارالله یمن در این لیست قرار دارد.

منبع:ايسنا