گلستانی‌ها مراقبت یخ‌زدگی کنتورهای آب باشند

آبان 25, 1400
8 بازدید

ایسنا/گلستان در پی هشدار هواشناسی گلستان مبنی بر بارش برف و باران و کاهش دما، شرکت آب و فاضلاب استان در اطلاعیه‌ای نسبت به یخ‌زدگی کنتورهای آب هشدار داد. در این اطلاعیه آمده است: با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر سرد شدن هوا خصوصاً در مناطق کوهستانی لطفاً نسبت به رعایت موارد ذیل اقدام […]

گلستانی‌ها مراقبت یخ‌زدگی کنتورهای آب باشند

ایسنا/گلستان در پی هشدار هواشناسی گلستان مبنی بر بارش برف و باران و کاهش دما، شرکت آب و فاضلاب استان در اطلاعیه‌ای نسبت به یخ‌زدگی کنتورهای آب هشدار داد.

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر سرد شدن هوا خصوصاً در مناطق کوهستانی لطفاً نسبت به رعایت موارد ذیل اقدام کنید:

-به‌منظور جلوگیری از شکستگی لوله‌ها و کنتور آب، آنها را با پوشش مناسب از قبیل گونی، موکت، پشم شیشه و سایر الیاف مصنوعی عایق کاری کنید.

-در زمان بروز یخبندان مواردی از قبیل «ریختن آب جوش بر روی کنتور» و «روشن کردن آتش در حوضچه کنتور» جهت رفع یخ‌زدگی جداً خودداری کنید.

-در صورت بروز هرگونه آسیب و یخ‌زدگی کنتور آب، مسئولیت جایگزینی آب بر عهده مالک است.

-از بازگذاشتن شیر آب جهت رفع یخ‌زدگی کنتور و لوله‌ها که باعث هدر رفت آب می‌شود، جداً خودداری کرده تا امکان آبرسانی به دیگر مشترکان فراهم شود.

-در صورت یخ‌زدگی انشعابات آب، مراتب را در اسرع وقت به آب و فاضلاب اعلام کنید.

منبع: ايسنا