گلایه معاون استاندار از حاشیه سازی در مورد باغ پرندگان قم

آذر 23, 1400
6 بازدید

ایسنا/قم معاون سیاسی امنیتی استاندار قم بر لزوم پرهیز از هرگونه حاشیه سازی در خصوص مساله آنفلوانزای پرندگان در باغ پرندگان استان تاکید کرد. بیژن سلیمان‌پور” معاون سیاسی امنیتی استاندار قم روز دوشنبه در سی و هشتمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی قم، با اشاره به برخی حاشیه سازی های بی مورد در خصوص باغ پرندگان گفت: افرادی […]

گلایه معاون استاندار از حاشیه سازی در مورد باغ پرندگان قم

ایسنا/قم معاون سیاسی امنیتی استاندار قم بر لزوم پرهیز از هرگونه حاشیه سازی در خصوص مساله آنفلوانزای پرندگان در باغ پرندگان استان تاکید کرد.

بیژن سلیمان‌پور” معاون سیاسی امنیتی استاندار قم روز دوشنبه در سی و هشتمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی قم، با اشاره به برخی حاشیه سازی های بی مورد در خصوص باغ پرندگان گفت: افرادی از روی غفلت به موضوع شیوع آنفلوانزا در باغ پرندگان دامن می‌زنند و ما این رویکرد را نمی‌پذیریم.

وی گفت: مسائل مربوط به این حادثه باید در جلسه‌های رسمی مطرح شود و پرداختن بیش‌ازحد به این مساله به نفع مردم و خادمان مردم قم نیست.

معاون استاندار قم گفت: در جریان مساله شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در قم بعضی رسانه‌ها عملکرد خوبی داشتند، ولی برخی دستگاه‌ها با اظهارنظرهای خاص به این موضوع دامن زدند.

وی اضافه کرد: برخی دوستان نیز اشتباه کردند در این وادی وارد شدند و فضای تقابل ایجاد کردند در حالی که آنفلوانزای فوق حاد پرندگان سابقه‌ای بیش از سه دهه در کشور دارد و هر سال دستورالعملی برای پیشگیری از آن ابلاغ می‌شود.

سلیمان‌پور بیان کرد: اگر دستگاهی مشکل دارد با تشکیل جلسه در اداره و دعوت از اداره کل دامپزشکی و شهرداری مساله را حل نماید و خوراک دست بهانه جویان ندهد.

معاون استاندار قم با اشاره به این‌که شیوع آنفلوانزا در ۱۴ نقطه کشور اتفاق افتاد، ادامه داد: شیوع آنفلوانزای پرندگان مساله ای عادی و متداول است، چرا در استان‌های دیگر سروصدایی بلند نشد!

وی با بیان این‌که الان زمان مناسبی برای مطرح کردن مسائلی از جمله نداشتن مجوز زیست‌محیطی باغ پرندگان نیست، افزود: برخی از عدم اطلاع مردم سوءاستفاده می‌کنند تیتری می‌زنند و مساله را طوری مطرح می‌کنند که مردم نگران می‌شوند؛ این مساله خدمت به مردم است؟!

وی اضافه کرد: نگران بودیم این بیماری به مرغداری‌ها سرایت کند و اکنون مهم این است که این بیماری به‌خوبی کنترل و مدیریت شد. تلفات انسانی در آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بسیار نادر است، ولی طوری برجسته کرده‌اند که مردم نگران می‌شوند و با پاک کردن صورت مساله حتی می‌گویند این باغ از ثروت ملی احداث و حقوق مردم ضایع شده است؛ این حرف نقض غرض و حرف بی‌ربطی است.

وی تاکید کرد: باغ پرندگان مجددا شکل می‌گیرد، آن را تجهیز می‌کنیم و ضعف‌ها و کاستی‌هایش برطرف می‌شود. به دستگاه‌های اجرایی تذکر می‌دهم مراقب سوء استفاده ها و تحریف ها باشند و اگر احساس می‌کنند مساله ای وظیفه سازمانی بوده در جلسه رسمی با حضور دستگاه ذیربط دنبال کنند و با تیترهای خاص افکار عمومی و امنیت قم را تحت تاثیر قرار ندهند.

وی با اشاره به این‌که خدمات شهری خوبی در قم ارائه می‌شود، اضافه کرد: استان قم در زمینه صنعت و تولید شرایط مطلوبی دارد، در حوزه آموزشی و فرهنگی ظرفیت‌های بسیاری دارد و کریمه اهل‌بیت(س) نگهبان این سرزمین است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا