گسترش ۵G در مشهد امری ضروری است

آذر 23, 1400
13 بازدید

ایسنا/خراسان رضوی رئیس شورای شهر مشهد گفت:گسترش سطح پوشش اینترنت ۵G برای شهر مشهد امری ضروری است. محمدرضا حیدری در مراسم رونمایی از اولین دکل اینترنت نسل ۵G همراه اول کشور در منطقه ثامن مشهد اظهارکرد: انتخاب مشهد برای نصب و راه‌اندازی اینترنت نسل ۵ انتخابی هوشمندانه از سوی همراه اول است. رونمایی از دکل‌های اینترنت […]

گسترش ۵G در مشهد امری ضروری است

ایسنا/خراسان رضوی رئیس شورای شهر مشهد گفت:گسترش سطح پوشش اینترنت ۵G برای شهر مشهد امری ضروری است.

محمدرضا حیدری در مراسم رونمایی از اولین دکل اینترنت نسل ۵G همراه اول کشور در منطقه ثامن مشهد اظهارکرد: انتخاب مشهد برای نصب و راه‌اندازی اینترنت نسل ۵ انتخابی هوشمندانه از سوی همراه اول است. رونمایی از دکل‌های اینترنت ۵G در جوار بارگاه قدسی امام ‌رضا(ع) و دیگری در محل کارخانه نوآوری مشهد به ‌عنوان یک مرکز علمی، فناورانه و نوآورانه تصمیمی خردمندانه است.

وی با بیان اینکه شورای پنجم شهر مشهد و مدیریت شهری در این دوره از ابتدای فعالیت خود شعار «مشهد؛ شهر امید و زندگی و شهر هوشمند» را به ‌عنوان شعاری محوری و اساسی مطرح کرده است، افزود: خدمات ارائه شده در زمینه توسعه شهر هوشمند و موفقیت‌های کسب شده توسط مدیریت شهری مشهد در این دوره که با تلاش ‌های شهرداری و حمایت‌ها و مساعدت‌های شورای شهر محقق شده، به اذعان بسیاری از متخصصین و بزرگان حوزه ICT در کشور بی‌نظیر است.

رئیس شورای شهر مشهد با بیان اینکه ارائه خدمات در زمینه تحقق بیش از پیش شهر هوشمند، مستلزم فراهم آوردن زیرساخت‌ها ‌و بسترهای مناسب است، تصریح کرد: امکاناتی چون دکل اینترنت نسل ۵ جزو الزامات موفقیت ما در مدیریت شهری بوده و لذا تداوم همراهی شهرداری مشهد و همراه اول امری ضروری تلقی می‌شود.

حیدری با تاکید بر اینکه مدیریت شهری و شورای شهر مشهد نیز حامی توسعه زیرساخت‌های هوشمندسازی است، گفت: همراهی‌های لازم جهت توسعه این مهم را خواهیم داشت تا سطح پوشش و گستره اینترنت نسل ۵ در مشهد وسیع ‌تر شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی شهرداری مشهد،وی تصریح کرد: براساس آمار حدود ۵ میلیون مشترک همراه اول در مشهد داریم و لذا این آمار نشان‌دهنده اهمیت و ضرورت گسترش سطح پوشش ۵G است؛ اینترنت و تکنولوژی به خواست و نیاز مردم پیوند خورده و ما نیز باید به این نیاز پاسخ مناسب دهیم.

رئیس شورای شهر مشهد با تاکید مجدد بر لزوم تداوم تلاش‌های شهرداری مشهد در جهت توسعه زیرساخت‎‌های شهر هوشمند، ادامه داد: به منظور ارائه خدمات بهتر و گسترده‌تر در قالب اپلیکیشن «شهرمن»، نیاز به همراهی «همراه اول» داریم و شهرداری باید زمینه تعامل و همراهی را فراهم آورد تا اقدامات ماندگاری را در سال‌‎‌های آتی، ویژه زائرین و مجاوران بارگاه رضوی ارائه دهیم.

منبع: ایسنا