گروندبرگ: نیاز مبرم به تغییر و تلاش برای حل سیاسی بحران یمن وجود دارد

مهر 14, 1400
47 بازدید

فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل به یمن تاکید کرد: نیاز مبرم به تلاش در جهت دستیابی به راه حل سیاسی فراگیر شامل همه گروه‌ها برای پایان دادن به درگیری هفت ساله در یمن وجود دارد.  به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل به یمن در پایان اولین سفر به این […]

گروندبرگ: نیاز مبرم به تغییر و تلاش برای حل سیاسی بحران یمن وجود دارد

فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل به یمن تاکید کرد: نیاز مبرم به تلاش در جهت دستیابی به راه حل سیاسی فراگیر شامل همه گروه‌ها برای پایان دادن به درگیری هفت ساله در یمن وجود دارد.

 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل به یمن در پایان اولین سفر به این کشور در جریان نشست‌هایی که با مسؤولان دولت مستعفی در عدن در جنوب یمن داشت، گفت: دشواری تبعات و آثار انسانی و اقتصادی جنگ هر روز بیشتر می‌شود. جنگ زندگی روزانه در یمن به مبارزه تبدیل شده است.

او اضافه کرد: نیاز مبرمی به تغییر روند و تلاش در جهت حل سیاسی وجود دارد که شامل همه شود و به درگیری به طور کامل پایان دهد و به یمن اجازه دهد رنگ عافیت و توسعه را ببیند.

فرستاده ویژه سازمان ملل بار دیگر بر تعهد خود به مذاکره با همه گروه‌ها به عنوان ضرورت پایداری صلح تاکید کرد و افزود: یمن از تاریخ غنی از تنوع سیاسی و اجتماعی بهره‌مند است و راه حل پایدار منعکس کننده منافع اقشار مختلف و گسترده جامعه یمن است.

طبق بیانیه این مقام، گروندبرگ در دیدار با معین عبدالملک، نخست‌وزیر از بازگشت اخیر او به عدن استقبال و بر اهمیت اجرای کامل توافقنامه ریاض برای حمایت از ثبات و حمایت از موسسات کشور تاکید کرد.

او اوضاع اقتصادی و چالش‌های فرا روی خدمات رسانی را نیز بررسی کرد.

منبع: ايسنا