گردشگری سلامت را به فضای استارتاپی ببریم

آذر 28, 1400
86 بازدید

ایسنا/لرستان یک فعال دانشجویی گفت: گردشگری سلامت را به فضای استارتاپی ببریم. پریا جافرپور در جلسه بررسی توانمندی گردشگری سلامت، که به همت سازمان دانشجویی جهاد دانشگاهی لرستان در سالن جلسات این نهاد برگزار شد، بیان کرد: لرستان در بحث گردشگری سلامت ظرفیت‌های زیادی دارد و و یک سری از استارتاپ ها اکوسیستم برای گردشگری سلامت ساخته‌اند. وی […]

گردشگری سلامت را به فضای استارتاپی ببریم

ایسنا/لرستان یک فعال دانشجویی گفت: گردشگری سلامت را به فضای استارتاپی ببریم.

پریا جافرپور در جلسه بررسی توانمندی گردشگری سلامت، که به همت سازمان دانشجویی جهاد دانشگاهی لرستان در سالن جلسات این نهاد برگزار شد، بیان کرد: لرستان در بحث گردشگری سلامت ظرفیت‌های زیادی دارد و و یک سری از استارتاپ ها اکوسیستم برای گردشگری سلامت ساخته‌اند.

وی با بیان اینکه گردشگری سلامت را به فضای استارتاپی ببریم، افزود: می‌توان از اقامتگاه‌های شخصی که جاذبه توریستی دارند برای اسکان گردشگر سلامت در هر استان استفاده کرد.

جافرپور بیان کرد: لرستان بهترین نقطه برای جذب توریست های عراقی است که بخواهند از خدمات پزشکی و گردشگری در استان استفاده کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه در ایران هزینه های درمان بسیار ارزان تر از سایر کشورهاست می‌توان از کسانی که در این شرایط کرونا با استفاده از استارتاپ گردشگری سلامت را ایجاد کردند الگوبرداری کرده و حتی معایب آن را برطرف و یک الگوی بی نقص را در استان اجرا کنیم.

یکی از ظرفیت‌های استان در بحث ارز آوری می تواند گیاهان دارویی باشد

در ادامه این جلسه،آرمین عیسی‌لو یکی دیگر از فعالین دانشجویی لرستان اظهار کرد: یک سری از زیرساخت‌ها برای گردشگر خارجی و داخلی و درمان و گردشگری سلامت فراهم نیست.

وی اضافه کرد: بر این اساس بخش خصوصی رغبت نمی‌کند که در لرستان سرمایه‌گذاری انجام دهد؛ بخش دولتی نیز اعتبار لازم را ندارد.

این فعال دانشجویی بیان کرد: در بخش گیاهان دارویی ورود پیدا کرده و یک شرکت گیاهان دارویی به صورت تعاونی تاسیس کرده‌ایم.

عیسی‌لو گفت:  اپلیکیشن مشاوره طب سنتی و فروش گیاهان دارویی می تواند کارآفرینی بی‌سابقه‌ای در استان داشته باشد.

وی اظهار کرد: در این طرح آب درمانی را برای بیماران قلبی و عروقی در نظر گرفته ایم.

این فعال دانشجویی بیان کرد: یکی از ظرفیت‌های استان در بحث ارز آوری می‌تواند گیاهان دارویی باشد.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , ,