گذر از پیک اصلی کرونا با قطع ارتباطات اجتماعی

آبان 26, 1400
7 بازدید

ایسنا/خراسان جنوبی معتمدیان گفت: برای گذر امن و بی خطر از پیک اصلی بیماری، باید ارتباطات اجتماعی قطع شود. محمدصادق معتمدیان، امروز یکم فروردین در سفر به شهرستان به منظور کنترل شرایط موجود، ارزیابی اقدامات ستاد کرونا، نحوه کنترل مبادی ورودی و خروجی و نظارت بر روند خدمات دهی به بیماران در مراکز درمانی طبس و […]

گذر از پیک اصلی کرونا با قطع ارتباطات اجتماعی

ایسنا/خراسان جنوبی معتمدیان گفت: برای گذر امن و بی خطر از پیک اصلی بیماری، باید ارتباطات اجتماعی قطع شود.

محمدصادق معتمدیان، امروز یکم فروردین در سفر به شهرستان به منظور کنترل شرایط موجود، ارزیابی اقدامات ستاد کرونا، نحوه کنترل مبادی ورودی و خروجی و نظارت بر روند خدمات دهی به بیماران در مراکز درمانی طبس و در دیدار نوروزی با فرماندار ویژه و مدیران طبس، اظهار کرد: بنا به اطلاعات وزارت بهداشت، پیک اصلی شیوع کرونا تا 15 فروردین است که اگر مردم را مجاب کنیم در خانه بمانند و ارتباطات اجتماعی را قطع کنند، می‌توانیم این مرحله را به خوبی پشت سر بگذاریم.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به اقدامات استان در زمینه مهار بیماری کرونا گفت: مهم‌ترین اقدام ستاد، تلاش برای تأمین اقلام بهداشتی مورد نیاز استان بوده است.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: رایزنی با تولیدکنندگان داخل و خارج کشور برای تهیه ماسک، مواد ضد عفونی کننده و دستکش مورد نیاز استان، حمایت از واحدهای تولیدی مرتبط در استان به منظور تهیه مواد ضد عفونی کننده و فعال کردن چندین کارگاه تولید ماسک از اهم این اقدامات بوده است.

معتمدیان با تأکید بر اینکه چندین عامل در گذر از این بحران تأثیر گذارند، تصریح کرد: ادامه همکاری‌ها و هم افزایی دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی و همچنین تقویت روحیه کادر درمانی، پزشکان و پرستارانی که در خط مقدم مقابله با بیماری ایستاده‌اند از عوامل بسیار مؤثر در گذر از بحران موجود هستند.

وی افزود: حفظ آرامش مردم و در عین حال ایجاد این دغدغه که همراهی آنها با درخانه ماندن و محدود کردن ارتباطات اجتماعی در مهار بیماری مؤثر است، اهمیت بسیار بسزایی در مدیریت شرایط موجود دارد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به قدرت سرایت ویروس کرونا بر شناسایی زودهنگام افراد مبتلا تأکید کرد و گفت: با شناسایی به موقع افراد بیمار، کنترل شرایط اطرافیان آنان برای تشخیص قطعی بیماری و در نهایت جداسازی بیماران از افراد سالم می‌توان مانع شیوع بیماری شد.

معتمدیان ادامه داد: با اجرای دقیق طرح غربالگری و قرنطینه بیماران در کلان کشور، در برخی مناطق آمار مبتلایان با کاهش روبرو بوده است.

وی به تأثیر سوء بیماری کرونا بر برخی کسب و کارها اشاره و اظهار کرد: به همت دفتر اجتماعی استانداری و با استفاده از ظرفیت دستگاه‌های حمایتی، اقشار و گروه های آسیب پذیر در سطح استان شناسایی شدند که ستفروشان، عرضه کنندگان کالا و خدمات در روزبازارها، کارگران ساختمانی و بعضی دیگر از مشاغل از جمله این افراد هستند.

استاندار خراسان جنوبی، هدف از شناسایی این افراد را بهره مندی آنان از بسته‌های حمایتی و اقلام بهداشتی برشمرد.

وی همچنین در ساعات اولیه امروز با اهداء گل از کادر بهداشت و درمان بیمارستان شهید سید مصطفی خمینی طبس قدردانی کرد. معتمدیان همچنین با پزشک و کارکنان شیفت این بیمارستان درباره کمبودها و مشکلات احتمالی گفتگو کرد.

منبع:ایسنا