کنفرانس بین‌المللی «چالش‌ها و راهکارهای مدیریت توسعه گردشگری پایدار» برگزار شد

مهر 10, 1400
16 بازدید

 کنفرانس بین‌المللی «چالش‌ها و راهکارهای مدیریت توسعه گردشگری پایدار» با دریافت ۱۸۵ مقاله در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد. رئیس کنفرانس و رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی ۱۰ مهر در این کنفرانس گفت: در این کنفرانس بحث چالش‌های بین‌المللی در حوزه گردشگری و همچنین مسائل گردشگری استان اردبیل موردتوجه قرار گرفته است. محمد […]

کنفرانس بین‌المللی «چالش‌ها و راهکارهای مدیریت توسعه گردشگری پایدار» برگزار شد

 کنفرانس بین‌المللی «چالش‌ها و راهکارهای مدیریت توسعه گردشگری پایدار» با دریافت ۱۸۵ مقاله در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

رئیس کنفرانس و رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی ۱۰ مهر در این کنفرانس گفت: در این کنفرانس بحث چالش‌های بین‌المللی در حوزه گردشگری و همچنین مسائل گردشگری استان اردبیل موردتوجه قرار گرفته است.

محمد حسن‌زاده با بیان اینکه نقش فناوری در گردشگری غیر قابل کتمان است، تشریح کرد: مقالات این کنفرانس در مخزن علمی دانشگاه محقق اردبیلی برای استفاده پژوهشگران و سیاستگذاران حوزه گردشگری در دسترس است.

وی گفت: برگزاری این کنفرانس امکان تبادل نظر و ایجاد ارتباط علمی با دانشگاه‌ها و مراکز تخصصی کشور و جهان در زمینه مفاهیم مشترک علوم و سایر موضوعات مرتبط با محورهای کنفرانس را فراهم می‌سازد.

دبیر علمی کنفرانس بین‌المللی «چالش‌ها و راهکارهای مدیریت توسعه گردشگری پایدار» هم گفت: ۱۸۵ مقاله در ۱۰ محور به این کنفرانس ارسال شده است.

صیاد اصغری با بیان اینکه در مقالات ارسالی به این کنفرانس، چالش‌های حوزه گردشگری در ۵ محور بیان شده است، تصریح کرد: موانع و نارسایی‌های اقتصادی، موانع اجتماعی، موانع مدیریتی و سازمانی، موانع آموزشی و تحقیقاتی و نارسایی‌های امکانت و خدمات رفاهی این چالش‌ها بودند.

به گفته اصغری، توجه اصولی به زیرساخت‌ها، استفاده از توان محیطی مناطق گردشگری در جذب توریسم، ایجاد نمایشگاه جهت معرفی پتانسیل‌ها و مواردی ازاین‌دست جزو راهکارهای ارائه شده برای رفع چالش‌ها حوزه گردشگری بوده است.

منبع: ايسنا