کمک‌رسانی کمیته امداد یزد به مشاغل آسیب‌دیده از ویروس کرونا

آذر 3, 1400
14 بازدید

ایسنا/یزد مدیر کل کمیته امداد استان یزد گفت: با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا و تحت تأثیر قرار گرفتن برخی مشاغل و بیکار شدن تعدادی از افراد، این نهاد با شناسایی این افراد در حال کمک‌رسانی به آنان با مشارکت خیران است. «محمد شجاعان» با اشاره به برنامه‌ریزی انجام‌شده توسط این نهاد برای حمایت از […]

کمک‌رسانی کمیته امداد یزد به مشاغل آسیب‌دیده از ویروس کرونا

ایسنا/یزد مدیر کل کمیته امداد استان یزد گفت: با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا و تحت تأثیر قرار گرفتن برخی مشاغل و بیکار شدن تعدادی از افراد، این نهاد با شناسایی این افراد در حال کمک‌رسانی به آنان با مشارکت خیران است.

«محمد شجاعان» با اشاره به برنامه‌ریزی انجام‌شده توسط این نهاد برای حمایت از مشاغل آسیب‌دیده از ویروس منحوس کرونا، گفت: با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا و تحت تأثیر قرار گرفتن برخی مشاغل و بیکار شدن تعدادی از افراد، این نهاد با شناسایی این افراد در حال کمک‌رسانی به آنان با مشارکت خیران است.

وی ادامه داد: تاکنون شش هزار نفر از این افرادی که به‌ واسطه شیوع ویروس کرونا بیکار و درآمدشان را از دست‌ داده‌اند، شناسایی‌ شده‌اند و کمیته امداد استان یزد با کمک نیکوکاران سبدهای غذایی تهیه و در حال توزیع در بین این افراد است.

مدیر کل کمیته امداد استان با بیان این که این طرح ویژه نیازمندان غیر تحت حمایت است، افزود: افراد نیازمند مشمولی توسط این نهاد شناسایی نشده‌اند می‌توانند مشخصات خود را برای بررسی و پیگیری به‌صورت غیرحضوری اعلام کرده تا در صورت تأیید در این چرخه قرار گیرند و از کمک‌ها بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: شماره تلفن چهاررقمی 1811 در هر شهرستان پاسخگوی متقاضیان است، همچنین تلفن تماس کمیته امداد تمامی شهرستان‌ها از طریق پیام‌رسان سروش اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نشانی@yazd_ikrf قابل‌دسترسی است.

وی با بیان این که ثبت اطلاعات و مشخصات در سایت emdad.ir نیز از دیگر روش‌های غیرحضوری درخواست است، افزود: نیکوکاران یزدی در این ایام کمک‌های خوبی را داشته‌اند که از طریق کمیته امداد و مراکز نیکوکاری به نیازمندان واقعه جامعه ارائه‌شده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان یزد، شجاعان با اشاره به اینکه این نهاد دریافت کمک‌های مردمی و همچنین ارائه خدمت را در بستر الکترونیکی و غیرحضوری فراهم کرده است، تصریح کرد: کمیته امداد شیوه‌های غیرحضوری دریافت کمک‌ها برای نیکوکارانی که تمایل دارند به نیازمندان کمک کنند را از طریق کد دستوری# ۸۸۷۷*تلفن همراه و همچنین گزینه “مهربانی” و “نیکوکاری” اپلیکیشن های پرداختی بانکی تلفن همراه و نرم‌افزار کاربردی سنا طراحی و فراهم کرده است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا