کمبود تخت بیمارستانی در توکیو

آذر 2, 1400
11 بازدید

همزمان با بروز موج تازه ای از موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در ژاپن سیستم درمانی توکیو در آستانه فروپاشی قرار گرفت. به گزارش ایسنا، در حالی که ژاپن با موج تازه‌ای از شیوع کروناویروس روبروست و دولت این کشور برای اعلام وضعیت اضطراری آماده می‌شود، کادر درمانی آن می‌گویند که کمبود تخت‌های بیمارستانی و […]

کمبود تخت بیمارستانی در توکیو

همزمان با بروز موج تازه ای از موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در ژاپن سیستم درمانی توکیو در آستانه فروپاشی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، در حالی که ژاپن با موج تازه‌ای از شیوع کروناویروس روبروست و دولت این کشور برای اعلام وضعیت اضطراری آماده می‌شود، کادر درمانی آن می‌گویند که کمبود تخت‌های بیمارستانی و افزایش موارد ابتلا، سیستم درمانی توکیو را به سمت فروپاشی سوق داده است.

این بحران به بیمارستان عمومی Eiju رسیده، بیمارستانی با ساختمان ۱۰ طبقه در توکیو که در مدت دو هفته گذشته ۱۴۰ مورد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در آن گزارش شده است. از میان این افراد دستکم ۴۴ پزشک، پرستار و از دیگر اعضای کادر درمان بوده‌اند. در روزهای اخیر اطلاعیه ای در ورودی این بیمارستان نصب شده که حاکی از بسته بودن بیمارستان تا اطلاع ثانوی است.

بیش از ۶۰ بیمار آلوده به کروناویروس داخل این بیمارستان تحت درمان قرار دارند.

گفته شده مجموع افراد آلوده به کروناویروس در ژاپن طی هفت روز گذشته نزدیک به دو برابر افزایش داشته و به ۳۶۵۴ مورد رسیده است. اکنون توکیو بزرگترین کانون شیوع کروناویروس در ژاپن است که ابتلای بیش از ۱۰۰۰ نفر در این شهر تایید شده است.

به گزارش ژاپن تودی، همچنین همزمان با افزایش موارد ابتلا به این بیماری از افراد مبتلا درخواست شده تا زمان خالی شدن تخت های بیمارستانی در خانه یا بخش های سرپایی بیمارستان ها بمانند.

منبع:ایسنا