کشف ۵۲۰۰ ماینر از ۱۲۹ مزرعه طی سال گذشته در زنجان

مرداد 18, 1400
44 بازدید

  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: پارسال ۱۲۹ مزرعه با ۵۲۰۰ ماینر در استان کشف شده است. علیرضا علیزاده بعد از ظهر امروز (۱۸ مردادماه) در آیین تقدیر از خبرنگاران حوزه انرژی، اظهار کرد: خبرنگاران در همه عرصه‌ها کمک‌کننده مدیران و شرکت‌های خدمت‌گذار هستند. همچنین آنان یکی از اصلی‌ترین عاملان ترویج مدیریت […]

کشف ۵۲۰۰ ماینر از ۱۲۹ مزرعه طی سال گذشته در زنجان

  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: پارسال ۱۲۹ مزرعه با ۵۲۰۰ ماینر در استان کشف شده است.

علیرضا علیزاده بعد از ظهر امروز (۱۸ مردادماه) در آیین تقدیر از خبرنگاران حوزه انرژی، اظهار کرد: خبرنگاران در همه عرصه‌ها کمک‌کننده مدیران و شرکت‌های خدمت‌گذار هستند. همچنین آنان یکی از اصلی‌ترین عاملان ترویج مدیریت مصرف در بخش‌های مختلف انرژی به‌ویژه برق بوده که کاهش چشم‌گیر در زمینه کنترل پیک بار برق با اطلاع‌رسانی دقیق در این زمینه میسر شده است.

وی افزود: امسال استان شرایط سختی داشت، به طوری که تابستان امسال زودهنگام شروع و استفاده از آب و کم‌بارشی سبب شد تا تولید برق‌آبی به حداقل برسد.

این مسئول با درخواست برای رعایت الگوی مصرف برق در مدت زمان باقی‌مانده از تابستان، ادامه داد: در طول هفته‌های گذشته با کاهش دمای هوا، مسائل پیرامون قطعی برق نیز کاهش یافته بود که با افزایش مجدد دما، افزایش مصرف را نیز شاهد هستیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان با اشاره به اینکه میزان مصرف برق روزانه مشخص می‌شود و باید طبق برنامه، مانع از خاموشی برق خانوار شد، تصریح کرد: در این راستا ۴۲ برنامه تشویق‌محور در بخش صنعت و کشاورزی پیش‌بینی شده است.

علیزاده یادآور شد: با وجود اینکه زنجان، استان خنکی است و برق چندانی در این استان مصرف نمی‌شود اما به دلیل کمبود برق در سطح کشور، بالاجبار خاموشی‌ها اعمال می‌شود. وضعیت مصرف امروز به گونه‌ای است که به ازای هر یک درجه افزایش دما نسبت به روز گذشته، میزان مصرف برق نیز ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ واحد افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به مطالبات این شرکت، عنوان کرد: شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، سال گذشته ۱۰۲ درصد وصولی مطالبات داشت ولی با این وجود در حال حاضر بیش از ۷۰ میلیارد تومان در بخش خانگی، کشاورزی و صنعت طلب دارد.

این مسئول با بیان اینکه در یک سال گذشته ۱۲۹ مزرعه با ۵۲۰۰ ماینر در استان کشف شده است، گفت: این مزارع در مجموع ۱۲۰ کیلووات ساعت مصرف داشتند. طبق بخشنامه موجود هیچ‌کس چه با مجوز، چه بدون مجوز حق استخراج رمزارز در تابستان را ندارد و تنها دو مورد مزرعه دارای مجوز در زنجان وجود دارد که هر دو تا پایان شهریورماه تعطیل است.

علیزاده با اشاره به اینکه عمده مصرف برق در بخش صنعت و کشاورزی است، خاطرنشان کرد: در مجموع با جابه‌جایی ساعات کاری ادارات، ۸ مگاوات مصرف برق در استان طی دو ماه گذشته کاهش یافت.

منبع: ايسنا