کشف ۱۰ دستگاه ماینر غیرمجاز قاچاق در مراغه

مهر 7, 1400
39 بازدید

 مراغه از کشف ۱۰ دستگاه ماینر غیرمجاز قاچاق به ارزش ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خبر داد. سرهنگ توحید فارسی در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر وجود مزرعه ماینر و استفاده غیرمجاز از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال در سه نقطه مختلف در سطح شهرستان موضوع به صورت ویژه […]

کشف ۱۰ دستگاه ماینر غیرمجاز قاچاق در مراغه

 مراغه از کشف ۱۰ دستگاه ماینر غیرمجاز قاچاق به ارزش ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ توحید فارسی در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر وجود مزرعه ماینر و استفاده غیرمجاز از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال در سه نقطه مختلف در سطح شهرستان موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: ماموران به اتفاق ماموران اداره برق پس از هماهنگی‌های لازم قضایی در عملیات ویژه در بازرسی از محل های شناسایی شده تعداد ۱۰ دستگاه ماینر قاچاق را کشف کردند.

سرهنگ  فارسی  با اشاره به اینکه کارشناسان، ارزش ریالی دستگاه های کشف شده را ۲ میلیارد ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرده اند، بیان کرد: در این راستا سه نفر دستگیر و به همراه پرونده متشکله مربوطه به مراجع قضائی معرفی شدند.

به گزارش ایسنا،به نقل از پایگاه پلیس آذربایجان شرقی، فرمانده انتظامی شهرستان مراغه خاطرنشان کرد: استفاده از دستگاه‌های ماینر، نیاز به مصرف برق زیادی دارد و فعالیت غیرمجاز مزارع ارز دیجیتال علاوه بر مضرات اقتصادی باعث اخلال در شبکه برق رسانی می شود؛ لذا از مردم عزیز تقاضا می شود برای کمک به اقتصاد و امنیت کشور خصوصاً پیشگیری از اختلال در شبکه برق رسانی، در صورت اطلاع از این گونه موارد بلافاصله موضوع را از طریق تماس با شماره ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

منبع: ايسنا