کشف گنجینه‌ای ارزشمند در یونان

آذر 22, 1400
16 بازدید

طی ساخت و ساز شبکه مترو در شهر «سالونیک» یونان، تعداد بسیار زیادی آثار باستانی ارزشمند از جمله حلقه، تاج‌گل های طلایی و مجسمه‌های الهه‌ «‌آفرودیته» کشف شد. به گزارش ایسنا و به نقل از تلگراف، باستان شناسان بیش از ۳۰۰ هزار اثر باستانی از سکه و جواهرات تا مجسمه‌های مرمر، کوزه، چراغ موشی و […]

کشف گنجینه‌ای ارزشمند در یونان

طی ساخت و ساز شبکه مترو در شهر «سالونیک» یونان، تعداد بسیار زیادی آثار باستانی ارزشمند از جمله حلقه، تاج‌گل های طلایی و مجسمه‌های الهه‌ «‌آفرودیته» کشف شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از تلگراف، باستان شناسان بیش از ۳۰۰ هزار اثر باستانی از سکه و جواهرات تا مجسمه‌های مرمر، کوزه، چراغ موشی و ظروف عطر را از زیر خاک بیرون کشیدند. این آثار در مکانی کشف شد که ممکن است زمانی مرکز تجاری این شهر باستانی بوده باشد.

بیش از ۵۰۰۰ مقبره در این مکان کشف شد که در کنار برخی از آن‌ها تاج گل‌های طلایی بی‌نظیری نیز دیده می‌شود.

«یانیس مایلوپولوس» رئیس شرکتی که مسؤولیت ساخت این شبکه مترو را به عهده دارد در این خصوص بیان کرد: «این حفاری‌ها، بزرگترین پروژه باستان‌شناسی یونان در سال‌های اخیر محسوب می‌شوند. کیفیت و تعداد آثار باستانی کشف شده در این منطقه قابل توجه است و این امر نشانگر پایندگی تاریخ «سالونیک» و «مقدونیه» است.»

ساخت و ساز این مترو که برای کاهش ترافیک و آلودگی هوا در نظر گرفته شده بود از سال ۲۰۰۶ آغاز شده است اما روند ساخت مترو به دلیل کشف این آثار گران‌بها در دومین شهر بزرگ یونان، به تعویق افتاد.

این حقیقت که قدمت مجسمه‌های الهه «آفرودیته» کشف شده در این منطقه، به قرن چهارم پس از میلاد مسیح باز می‌گردد نشان می‌دهد، «سالونیک» به عنوان مامنی قدرتمند برای ادیان باستانی تا اوخر دوران باستان بوده است.»

شهر «سالونیک» در قرن چهارم پیش از میلاد مسیح ساخته شد و به قطب مهم تجاری و نظامی یونان در زمان امپراطوری روم و امپراتوری بیزانس بدل شد.

این شهر با بیش از ۱۰۰ هزار جمعیت در قرن چهاردهم میلادی، همچنان شهر قدرتمندی در قرون وسطی محسوب می‌شد.

«‌رم» نیز دوسال پیش از اکتشاف مشابه‌ای رونمایی کرد که آثار باستانی کشف شده در حین ساخت‌سازهای مترو این شهر، اکنون به نمایش گذاشته شده‌اند.

انتهای پیام