کشف بیش از 170 کیلوگرم مواد افیونی در بردسکن

آذر 22, 1400
10 بازدید

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی گفت: ۱۷۹ کیلو و ۶۰۰ گرم مواد مخدر در شهرستان بردسکن کشف شد که در این رابطه دو نفر دستگیر شدند. به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از پایگاه خبری پلیس سرتیپ دوم محمد کاظم تقوی اظهار کرد: درپی کسب خبری مبنی بر قصد انتقال مقدار قابل توجهی […]

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی گفت: ۱۷۹ کیلو و ۶۰۰ گرم مواد مخدر در شهرستان بردسکن کشف شد که در این رابطه دو نفر دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از پایگاه خبری پلیس سرتیپ دوم محمد کاظم تقوی اظهار کرد: درپی کسب خبری مبنی بر قصد انتقال مقدار قابل توجهی مواد مخدر توسط قاچاقچیان از طریق محورهای مواصلاتی شهرستان بردسکن پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور این فرماندهی قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران انتظامی شهرستان با همکاری اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در محورهای منتهی به شهرستان مستقر شدند که در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه پس از رد زنی‌های گسترده به یک دستگاه سواری سمند در محور بردسکن به سبزوار مشکوک و دستور ایست را برای این خودرو صادر کردند.

سرتیپ تقوی بیان کرد: راننده خودرو به محض مشاهده ماموران و بدون  توجه به فرمان ایست پلیس با سرعت بیشتری اقدام به فرار کرد که در نهایت ماموران با استفاده از قانون به کار گیری سلاح پس از چندین کیلومتر تعقیب و گریز خودرو را متوقف کردند.

وی گفت: ماموران در بازرسی دقیق از خودرو مقدار 101 کیلو و 900 گرم مواد مخدر از نوع تریاک و 77 کیلو و 700 گرم حشیش را که به صورت ماهرانه‌ای در خودرو جاساز شده بود،  کشف کردند. این محموله مواد مخدر از استان‌های جنوبی کشور بارگیری شده بود و این افراد قصد انتقال آن را از طریق این محور به مشهد داشتند.

تقوی بیان کرد: با تیزبینی ماموران این فرماندهی خودرو فوق شناسایی و توقیف شد که در این رابطه دو نفر قاچاقچی دستگیر و متهمان پس از تشکیل پرونده و بازجویی برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند.

وی عنوان کرد: یکی از ماموریت‌های مهم پلیس مبارزه با هر گونه حمل و نگهداری، خرید و فروش و قاچاق مواد مخدر به عنوان بلایای خانمان‌سوز در جامعه است و برخورد نیروی انتظامی در این راستا محکم و قاطع و مستمر خواهد بود.