کشف بیش از ۵ تن مواد مخدر در آذربایجان غربی

مرداد 17, 1400
40 بازدید

 فرمانده انتظامی آذربایجان غربی از کشف بیش از ۵ تن مواد مخدر در استان طی ۳ ماهه نخست سال جاری خبرداد. سردار مسعود خرم نیا امروز اول تیرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه که بمناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در دفتر فرماندهی انتظامی استان برگزار شد، طی ۳ ماهه نخست سال جاری […]

کشف بیش از ۵ تن مواد مخدر در آذربایجان غربی

 فرمانده انتظامی آذربایجان غربی از کشف بیش از ۵ تن مواد مخدر در استان طی ۳ ماهه نخست سال جاری خبرداد.

سردار مسعود خرم نیا امروز اول تیرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه که بمناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در دفتر فرماندهی انتظامی استان برگزار شد، طی ۳ ماهه نخست سال جاری ۵ تن و ۸۲ کیلوگرم انواع مواد مخدر توسط کمیته مقابله کشف شده و در این راستا نیز ۳۵۱۳ نفر دستگیر شده است که از این تعداد ۱۲۱ قاچاقچی، ۱۱۹ نفر حمل کننده،۵۶۰ نفر توزیع کننده و ۲۶۸۴ نفر معتاد بودند.

وی با بیان اینکه ۳۸۴ نفر از معتادین دستگیر شده به مراکز درمانی معرفی شدند،گفت: طی سال جاری ۲۷ باند منهدم و ۱۳ قبضه اسلحه نیز کشف شد.

سردار خرم نیا بااشاره به کشفیات کمیته مقابله طی سال گذشته در استان افزود: ۱٠ تن و ۴۳ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شد و در این راستا نیز ۱۵ هزار و ۹۴ نفر قاچاقچی دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: طی سال گذشته ۱۷۴ معتاد در سطح استان جمع آوری شدند که از این تعداد ۷۰۹ نفر در مراکز ماده ۱۶ و تبصره ۲ ذیل ماده ۱۶ پذیرش شدند.

وی خاطر نشان کرد: سال گذشته ۸۰۰ کیلوگرم مواد مخدر غیر دارویی در استان امحا شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با بیان اینکه ۴۴ مرکز دولتی،۱۱۱ مرکز خصوصی شامل ۸۳ مطب و ۱۸ کمپ ماده ۱۵ در استان اقدام به پذیرش و درمان معتاد خود معرف می کنند،گفت: طی سال گذشته در این راستا بیش از ۲۳ هزار و ۵۶۰ معتاد در چرخه درمان قرار گرفتند.

منبع:ايسنا