کشته شدن ۸ عضو الشباب در حمله هوایی آمریکا در موگادیشو سومالی

آذر 2, 1400
11 بازدید

تصویر آرشیوی است در ادامه حملات ارتش آمریکا به اهداف و مراکز وابسته به جنبش الشباب در موگادیشو هشت عضو این جنبش کشته شدند. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت ارم نیوز، فرماندهی نظامی آمریکا در آفریقا (آفریکام) در بیانیه‌ای اعلام کرد، در سه حمله، اعضای جنبش الشباب در شهرک «مبارک» واقع در منطقه […]

کشته شدن ۸ عضو الشباب در حمله هوایی آمریکا در موگادیشو سومالی
تصویر آرشیوی است

در ادامه حملات ارتش آمریکا به اهداف و مراکز وابسته به جنبش الشباب در موگادیشو هشت عضو این جنبش کشته شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت ارم نیوز، فرماندهی نظامی آمریکا در آفریقا (آفریکام) در بیانیه‌ای اعلام کرد، در سه حمله، اعضای جنبش الشباب در شهرک «مبارک» واقع در منطقه «شابیل» هدف قرار گرفته شدند.
در این بیانیه همچنین آمده است، در پی این حملات هشت تن از اعضای جنبش الشباب کشته شدند.
در یازدهم ماه مارس، ارتش آمریکا از کشته شدن پنج تن از اعضای جنبش الشباب در یک حمله هوایی در جنوب سومالی خبر داده بود.
در همین راستا، معاون رئیس این عملیات در آفریکام خاطرنشان کرد: حملات هوایی ما، عامل اصلی مبارزه با تروریسم و حمایت از برقراری ثبات در سومالی است.
وی در ادامه افزود: این حملات هوایی تنها از قدرت جنبش الشباب برای انجام فعالیتهای تروریستی در منطقه نمی‌کاهد بلکه شبکه شبه نظامیان شورشی این جنبش را نابود می‌کند و مانع قدرت آنها در عضو گیری و صدور تروریستها می‌شود.
آمریکا در سال ۲۰۱۹ بر حملات هوایی خود در سومالی افزود که این امر خسارت‌های متفاوتی را به شبه‌نظامیان شورشی الشباب وارد کرد.
گروه الشباب یکی از گروه‌های افراطی در سومالی است که در سال ۲۰۱۲ با سازمان القاعده بیعت کرد و رسما به آن پیوست و حدود ۲۰۰ تن از عناصر این گروه نیز بعدا به گروه تروریستی داعش پیوستند.
مهمترین مشکل امنیتی سومالی حملات تروریستی مستمر توسط شورشیان الشباب است.

منبع:ایسنا