کشته شدن چند جوان معترض میانماری حین فرار به دلیل پرش از یک ساختمان

مرداد 20, 1400
80 بازدید

بر اساس گزارشها در شهر یانگون میانمار بعد از آنکه یک گروه از معترضان ظاهرا به قصد فرار از یک حمله نیروهای امنیتی از یک ساختمان در این شهر پریدند، دست کم سه تن از آنها جان خود را از دست داده و چند تن دیگر نیز به صورت جدی مجروح شدند.  به نقل از […]

کشته شدن چند جوان معترض میانماری حین فرار به دلیل پرش از یک ساختمان

بر اساس گزارشها در شهر یانگون میانمار بعد از آنکه یک گروه از معترضان ظاهرا به قصد فرار از یک حمله نیروهای امنیتی از یک ساختمان در این شهر پریدند، دست کم سه تن از آنها جان خود را از دست داده و چند تن دیگر نیز به صورت جدی مجروح شدند.

 به نقل از خبرگزاری رویترز، از زمانی که ارتش میانمار در ماه فوریه اقدام به سرنگون کردن دولت منتخب متعلق به آنگ سان سوچی کرد، این کشور شاهد بحران و اعتراضات تقریبا روزانه و همچنین درگیری بین ارتش و چند گروه شبه نظامی جدید بوده است.

بر اساس گزارش پرتال خبری موسوم به Myanmar Now  و به نقل از ساکنان محلی، حادثه روز سه شنبه در منطقه بوتاهتائونگ شهر یانگون رخ داد.

در این گزارش تصویر اجساد بی حرکت سه نفر روی زمین یک کوچه نشان داده شده است و در آن تصریح شده که دو جوان مجروح دیگر نیز بعدا به آمبولانس منتقل شدند.

رسانه موسوم به ” Radio Free Asia” (RFA) که از سوی آمریکا تامین مالی می‌شود، در گزارشی پست شده در صفحه فیسبوکش بیان داشت که همه پنج فرد دخیل در این حادثه شامل چهار مرد و یک زن بعدا جانشان را از دست دادند.

تین زاو، پدر یکی از این جوانان درگذشته، در مصاحبهای با RFA گفت که پسر ۲۷ ساله او در ماه فوریه از سوی نیروهای امنیتی دستگیر شده بود اما با کمک او آزاد شد.

او گفت که پسرش قبل از وقوع کودتای اخیر هرگز علاقه‌ای به سیاست نداشت اما از زمان کودتای ارتش تلاش کرد تا در مقابل خونتا مقاومت کند.

تین زاو اظهار کرد، هرگز هیچ سازمان بزرگی پشت او نبوده است و به پسرش افتخار می‌کند.

سوئه میات تو، همسر یک زن ۲۹ ساله که گمان برده می‌شود جزو کشته‌ها باشد، به رویترز گفت که هنوز جسد او را دریافت نکرده است.

او از طریق تلفن گفت: من واقعا از این که همسرم مُرد غمگین هستم. او یک فرزند دختر داشت.

رویترز قادر به تایید مستقل آنچه که اتفاق افتاده نبوده و یک سخنگوی ارتش نیز به تماسها برای کسب اظهار نظر پاسخ نداد.

اما گزارشهای مربوط به این حادثه باعث شوکه شدن بسیاری در این کشوری که عادت به سرتیترهای روزانه درباره مرگها و خشونت کرده، شده است.

تصاویر ساخته شده درباره حادثه روز سه شنبه در رسانه‌های اجتماعی انتشار یافته است.

منبع: ايسنا