کرونا ۳ خانواده دیگر کهگیلویه و بویراحمدی را داغدار کرد

مرداد 24, 1400
3 بازدید

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد به ۷۷۸ نفر خبر داد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته سه بیمار کرونایی در این استان جان خود را از دست دادند. پرویز یزدانپناه افزود: هم اکنون۶۵۷ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری بوده که از این تعداد ۲۳۲ بیمار […]

کرونا ۳ خانواده دیگر کهگیلویه و بویراحمدی را داغدار کرد

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد به ۷۷۸ نفر خبر داد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته سه بیمار کرونایی در این استان جان خود را از دست دادند.

پرویز یزدانپناه افزود: هم اکنون۶۵۷ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری بوده که از این تعداد ۲۳۲ بیمار مبتلای قطعی و ۳۶ نفر از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.
وی اظهار کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۵۵هزار و ۸۹۵ مورد گزارش شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: از ۹۰۲ جواب نمونه pcr دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج و دهدشت، حدود ٤٢ درصد موارد مثبت بودند بیشترین موارد مثبت در بویراحمد، کهگیلویه، گچساران و بهمئی است. همچنین از ۹۱۶ نمونه تست سریع در استان انجام شد که ٢٧ درصد موارد مثبت بودند و عمدتا در بهمئی، کهگیلویه و بویراحمد بودند.
یزدان پناه تصریح کرد: تا دیر نشده است باید محدودیت‌ها شروع شود و دستورالعمل‌های بهداشتی نیز بطور کامل توسط مردم رعایت شود.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، وی بیان کرد: در این شرایط خطرناک توصیه ما استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، عدم حضور در مراکز شلوغ و پرخطر مانند بازار و بیمارستان‌ها و موسسات پزشکی، عدم حضور در هر نوع تجمعی، پرهیز از مصرف غذا در رستوران‌ها، عدم خروج از خانه بجز در موارد ضروری و . . . است.
منبع: ايسنا