کرونا دو خانواده کهگیلویه و بویراحمدی دیگر را عزادار کرد

مهر 15, 1400
21 بازدید

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کرونایی استان به ۹۵۵ نفر خبر داد و گفت: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته دو هم استانی بر اثر ابتلا به کرونا ویروس جان خود را از دست دادند. پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۲۴۵ بیمار در بیمارستانهای استان بستری هستند که ۱۰۶ نفر از این […]

کرونا دو خانواده کهگیلویه و بویراحمدی دیگر را عزادار کرد

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کرونایی استان به ۹۵۵ نفر خبر داد و گفت: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته دو هم استانی بر اثر ابتلا به کرونا ویروس جان خود را از دست دادند.

پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۲۴۵ بیمار در بیمارستانهای استان بستری هستند که ۱۰۶ نفر از این بیماران مبتلای قطعی و ۲۲ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.
وی اظهار کرد: از مجموع مبتلایان به کرونا ویروس در کهگیلویه و بویراحمد ۷۳۴۷۵ نفر بهبود یافته گزارش شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: از ۴۹۶ نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج حدود ۲۸ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، گچساران، کهگیلویه و چرام بود. همچنین از ۳۳۱ نمونه رپید تست ۱۸ درصد موارد مثبت و عمدتا در شهرستان های کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده هستند.
یزدان پناه عنوان کرد: درصد موارد مثبت در طی دو هفته گذشته بویراحمد، چرام، کهگیلویه و لنده به ترتیب ۳۴ ،۳۴، ٣٠ و ٢٩ درصد بوده است که نگران کننده است و در هفته های آتی می تواند موج جدید بیماری کرونا را در استان بوجود آورد.
وی بیان کرد: رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی و واکسیناسیون باید در استان در زمان کمتری به اتمام برسد تا شاهد موج جدیدی در استان نشویم.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ادامه داد: خوشبختانه در شهرستان های دنا، مارگون و باشت استقبال مردم و دانش آموزان از واکسیناسیون بی نظیر بوده است که احتمالا در طی روزهای آینده واکسیناسیون نوبت اول در این شهرستان ها به اتمام برسد و شاهد بازگشایی مدارس، کاهش موارد مثبت، موارد بستری و مرگ و میر در این شهرستان ها خواهیم بود.
منبع: ايسنا