کتابخانه‌های عمومی نقطه آغاز موفقیت‌های اقتصادی هستند

مهر 11, 1400
24 بازدید

 رئیس هیأت مدیره مرکز توسعه اقتصادی زنان کشور از کتابخانه‌های عمومی به عنوان مرکزی برای کسب مهارت‌های لازم در موفقیت‌های اقتصادی یاد کرد. نسرین یوسفی عارفی با حضور در اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، با بیان اینکه انگیزه، اصلی‌ترین مشخصه رسیدن به موفقیت است، اظهار کرد: کسب مهارت و تخصص در هر کار و […]

کتابخانه‌های عمومی نقطه آغاز موفقیت‌های اقتصادی هستند

 رئیس هیأت مدیره مرکز توسعه اقتصادی زنان کشور از کتابخانه‌های عمومی به عنوان مرکزی برای کسب مهارت‌های لازم در موفقیت‌های اقتصادی یاد کرد.

نسرین یوسفی عارفی با حضور در اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، با بیان اینکه انگیزه، اصلی‌ترین مشخصه رسیدن به موفقیت است، اظهار کرد: کسب مهارت و تخصص در هر کار و حرفه، یکی از اصول اولیه و کاربردی است و کتابخانه‌های عمومی به عنوان مراکزی که در این خصوص مسئولیت اجتماعی دارند تاثیرگذار خواهند بود.

وی افزود: تامین منابع آموزشی لازم جهت کسب مهارت و برگزاری دوره‌های آموزشی در کتابخانه‌های عمومی برای کمک به کارآفرینان و در ادامه شناخت بازار و طرح ریزی فعالیت‌های مختلف به کارآفرینی و حضور موفق در اقتصاد کمک می‌کند.

رئیس هیأت مدیره مرکز توسعه اقتصادی زنان کشور با بیان اینکه همت و پشتکار مهمترین مولفه کارآفرینان موفق در کشور و جهان است، خاطرنشان کرد: همواره افراد موفق، برجسته و الگو در تمام حوزه‌ها و البته حوزه کارآفرینی در مسیر زندگی و کار خود با شکست‌هایی مواجه شده‌اند که انگیزه کافی، همت، تلاش و امید و پشتکار، آن‌ها را مایوس نکرده و به مرز موفقیت و پیشرفت رسانده است.

یوسفی تصریح کرد: زندگینامه افراد موفق نشان می‌دهد که همه آنها انسان‌های عادی بوده‌اند که در مسیر زندگی هر شکست را یک تجربه برای  کسب موفقیت تلقی کرده‌اند و معرفی زندگینامه این افراد در کتابخانه‌های عمومی تاثیر بسزایی در توسعه و پیشرفت اقتصادی افراد و در ادامه آن جامعه خواهد داشت.

وی فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی در سال‌های اخیر را به عنوان مراکز فعال و تاثیرگذار اجتماعی در استان مورد توجه قرار داد و یادآور شد: بسترهای مناسبی، به‌ویژه برای بانوان در کتابخانه‌های عمومی ایجاد شده است و برگزاری دوره‌های آموزشی، معرفی بانوان کارآفرین موفق و افزایش منابع لازم جهت کسب مهارت و تخصص برای ورود به حوزه کار و کارآفرینی و فعالیت اقتصادی از کتابخانه‌ها تداوم داشته است.

یوسفی انجمن کتابخانه‌های عمومی مشهد مقدس را در جهت برنامه ریزی برنامه‌هایی جهت تبدیل کتابخانه‌ها به مراکز فعال اجتماعی و آشنایی مردم با فعالیت‌ها و فعالین اقتصادی، مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: انتخاب انجمن کتابخانه‌های عمومی مشهد به عنوان انجمن برتر کشور در سال گذشته، نشان از فعالیت‌های خوب آن در راستای مسئولیت‌های اجتماعی کتابخانه‌های عمومی بوده است و در سال ۱۴۰۰ نیز، با برنامه ریزی که در انجمن مشهد انجام شده است این موفقیت و پیشرفت ادامه خواهد داشت.

رئیس هیأت مدیره مرکز توسعه اقتصادی زنان کشور با اشاره به اینکه ایجاد فرهنگ کمک به حوزه فرهنگی و کتاب و کتابخوانی لازم و ضروری است، عنوان کرد: در تمام دنیا شرکت‌های بزرگ اقتصادی، بخشی از فعالیت خود را به کمک‌های اقتصادی به پیشرفت فرهنگ و کتاب و کتابخوانی اختصاص می‌دهند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، یوسفی ایجاد و تعریف فرهنگ کمک به حوزه کتاب و کتاب‌خوانی و آموزش نحوه حضور در این مسیر برای ساخت کتابخانه در مناطق مختلف شهر به‌ویژه در حاشیه شهر به صورت کتابخانه‌های سیار را از الزامات امروز جامعه عنوان کرد.

منبع:ایسنا