کاهش ۸ درجه‌ای ‌دمای دشت کاشان در هفته جاری

مهر 5, 1400
25 بازدید

  رئیس اداره هواشناسی شهرستان کاشان از هشت درجه کاهش دما در مناطق مختلف دشت کاشان طی روزهای هفته جاری خبر داد. عباس ارغوانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: روند کاهش محسوس دما از امروز دوشنبه آغاز شد به طوری که دما نسبت به روز قبل هشت درجه سانتی گراد کاهش یافت و امروز و […]

کاهش ۸ درجه‌ای ‌دمای دشت کاشان در هفته جاری

  رئیس اداره هواشناسی شهرستان کاشان از هشت درجه کاهش دما در مناطق مختلف دشت کاشان طی روزهای هفته جاری خبر داد.

عباس ارغوانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: روند کاهش محسوس دما از امروز دوشنبه آغاز شد به طوری که دما نسبت به روز قبل هشت درجه سانتی گراد کاهش یافت و امروز و سه شنبه، دمای حداقل ۱۷ و دمای حداکثر ۳۳ درجه سانتی گراد بالای صفر پیش بینی می‌شود.

وی افزود: این شرایط در حالی است که پدیده غالب آسمان در شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل به صورت صاف و گاهی وزش باد پیش بینی می شود که این روند کاهشی دما تا روز جمعه ادامه داشته به طوری که دمای هوای حداقل به ۱۴ و دمای حداکثر  به ۲۹ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

رئیس اداره هواشناسی شهرستان کاشان تصریح کرد: با ادامه کاهش دما، در روز جمعه، دمای صبحگاهی می‌تواند تا ۱۴ درجه سانتی گراد نیز برسد و به شهروندانی که نسبت به کاهش دما حساس‌ هستند سفارش می شود که لباسهای نیمه گرم و مناسب بپوشند.

ارغوانی با اشاره به آغاز فصل پاییز همراه با کاهش محسوس دمای هوا گفت: متأسفانه شرایط دشت کاشان از لحاظ بارشی در وضعیت مناسب نیست و در بیشتر ساعت‌های شبانه روز، هوا صاف است.

وی افزود: با توجه به کاهش دما، به کشاورزان و باغداران سفارش می شود جهت جلوگیری از خسارت‌های ناشی از تنش دمایی طی چند روز آینده محصولات رسیده و در حال رسیدن را جمع‌آوری کنند.

منبع: ايسنا