کاهش ۸۸ درصدی جرایم رایانه‌ای در ملایر

مهر 14, 1400
17 بازدید

 فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ملایر از کاهش ۸۸ درصدی جرایم رایانه‌ای در شش ماه نخست ‏سال‌جاری خبر داد و گفت: از ابتدای سال تاکنون تعداد تصادفات فوتی درون شهری ۳۳ درصد ‏کاهش داشته است.‏ سرهنگ محمد باقر سلگی چهارشنبه ۱۴ مهر در جمع خبرنگاران به مناسبت تشریح برنامه‌های هفته ناجا، با اشاره به اینکه امسال ۷۰ برنامه اصلی […]

کاهش ۸۸ درصدی جرایم رایانه‌ای در ملایر

 فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ملایر از کاهش ۸۸ درصدی جرایم رایانه‌ای در شش ماه نخست ‏سال‌جاری خبر داد و گفت: از ابتدای سال تاکنون تعداد تصادفات فوتی درون شهری ۳۳ درصد ‏کاهش داشته است.‏

سرهنگ محمد باقر سلگی چهارشنبه ۱۴ مهر در جمع خبرنگاران به مناسبت تشریح برنامه‌های هفته ناجا، با اشاره به اینکه امسال ۷۰ برنامه اصلی و فرعی در سطح شهرستان اجرا می‌شود، افزود: شعار هفته ناجا در سال جاری “پلیس هوشمند و امنیت پایدار” است.

 وی هفته گرامیداشت ناجا را فرصت مغتنمی برای تشریح توانمندی های نیروی انتظامی در راستای جلب سرمایه اجتماعی مردم و مشارکت عمومی به منظور ارتقای سطح امنیت اجتماعی دانست و تصریح کرد: هر جا مردم حضور و مشارکت داشتند، امنیت پایدار برقرار بود.

سلگی با بیان اینکه پیشگیری از وقوع جرایم در سطح شهرستان و آگاه سازی و اقناع سازی مردم در زمینه آشنایی با قوانین و مقررات اجتماعی راهبرد اصلی ما در سال‌جاری محسوب می‌شود، افزود:  هفته ناجا  ۱۷ مهرماه تا ۲۳ مهرماه ادامه دارد.

این مقام مسئول برگزاری مراسم صبحگاه مشترک با حضور نیروهای مسلح سپاه، تیپ ۴۳ امام علی(ع)، نیروی انتظامی، خانواده معظم شهدا، اعضای شورای تأمین و جمعی از مسئولین شهرستان، برگزاری یادواره ۶۷ شهید نیروی انتظامی در سطح شهرستان ملایر تقدیر از فعالین حوزه عفاف و حجاب را از مهمترین برنامه‌های اصلی هفته ناجا بیان کرد.

وی با بیان اینکه شهرستان ملایر از لحاظ امنیتی در وضعیت مطلوبی به سر می برد، تصریح کرد: خبرنگاران در ارتقای سطح امنیت اجتماعی نقش مؤثری دارند.

سلگی از اجرای طرح‌های ارتقای امنیت اجتماعی در سطح محلات و شناسایی نقاط آلوده و پاک سازی آنها خبر داد و گفت: همه قتل های رخ داده طی سال جاری و سال های گذشته کشف شده اند.

 فرمانده انتظامی ملایر در زمینه تشریح عملکرد شش ماهه سال‌جاری، اظهار کرد: کاهش ۸ درصدی تعداد تصادفات فوتی و کاهش ۲۵ درصدی تصادفات جرحی برون شهری، کاهش ۴۶ درصدی جرایم مالی و اقتصادی، افزایش ۳۴ درصدی دستگیری معتادان متجاهر و بلامکان و افزایش ۵۲ درصدی شناسایی و دستگیری توزیع کنندگان و خرده فروشان مواد مخدر، از ابتدای سال تا کنون رقم خورد.

این مقام مسئول کاهش ۴۲ درصدی وقوع سرقت منزل، افزایش ۳۶ درصدی کشف سرقت از اماکن خصوصی، افزایش ۲۰۰ درصدی کشف سرقت از اماکن دولتی، افزایش ۳۳۳ درصدی کشف سرقت وسایل و لوازم و قطعات داخل خودرو، کاهش ۶۰ درصدی کیفی، افزایش سطح ۱۰۰ درصدی کشف سرقت احشام و افزایش ۱۳۱ درصدی کشف کلاهبرداری را جمله تلاش های صورت گرفته مامورین نیروی انتظامی در سال جاری عنوان کرد.

 سلگی خاطرنشان کرد: در شش ماهه نخست امسال از مجموع ۷۵۳ فقره پرونده ارجاعی واحدهای مشاوره در کلانتری های شهری تعداد ۴۶۵ فقره منجر به سازش شده است.

این مقام مسئول به برگزاری ۳۰ جلسه آموزش همگانی برای ۱۵۱۱ نفر فراگیری زن و مرد و تهیه سه کلیپ آگاه کننده در حوزه خطرات ویروس کرونا، اهمیت عفاف و حجاب و خطرات مواد مخدر و بارگذاری آن در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: در شش ماهه نخست سال جاری بیش از ۳۰۰ فقره گزارش توصیه، اطلاعیه و هشدار به شهروندان داده شده که سبب افزایش امنیت اجتماعی شده است.

فرمانده انتظامی ملایر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای ۷۰ برنامه فرهنگی، اجتماعی و معنوی در سطح شهرستان ملایر در طول هفته ناجا بیان کرد: افتتاح پروژه های ستاد شامل آسایشگاه کارکنان و قرارگاه و تابلوی روان ستاد، افتتاح نمایشگاه پلیس هوشمند، دیدار هیات رئیسه با مردم، برگزاری نشست تعامل قضایی پلیس پیشگیری با دستگاه قضایی و تجلیل از ضابطین نمونه، برگزاری همایش دوچرخه سواری، رژه موتورسواران، دیدار و سرکشی از ۳۰ خانواده معظم شهدای نیروی انتظامی، غبارروبی گلزار شهدا، حضور در نماز جمعه، برگزاری مسابقات متنوع ورزشی برای کارکنان دیدار، رزمایش در فضای مجازی و … از اهم برنامه‌های هفته ناجا در سطح ملایر به شمار می‌رود.

منبع: ايسنا