کاهش شدید دما و بارش برف و باران در خراسان رضوی

آذر 3, 1400
17 بازدید

ایسنا/خراسان رضوی پیش‌بین مسئول اداره کل هواشناسی خراسان رضوی از کاهش دمای شدید و بارش برف و باران در نواحی مختلف استان خبر داد. فریدون سنگچولی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص وضعیت جوی استان، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود از امروز بعدازظهر سامانه بارشی جدیدی وارد استان شود. وی با بیان اینکه «امشب بیشترین میزان بارش […]

کاهش شدید دما و بارش برف و باران در خراسان رضوی

ایسنا/خراسان رضوی پیش‌بین مسئول اداره کل هواشناسی خراسان رضوی از کاهش دمای شدید و بارش برف و باران در نواحی مختلف استان خبر داد.

فریدون سنگچولی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص وضعیت جوی استان، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود از امروز بعدازظهر سامانه بارشی جدیدی وارد استان شود.

وی با بیان اینکه «امشب بیشترین میزان بارش را در نیمه شمالی استان خواهیم داشت»، افزود: پیش‌بینی می‌شود، از فردا ضمن ادامه بارندگی‌ها در استان، جبهه سردی وارد استان خواهد شد که سبب کاهش دمای شدید در استان می‌شود.

پیش‌بین مسئول اداره کل هواشناسی خراسان رضوی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود، بارندگی‌ها در استان تا روز جمعه ادامه داشته باشد و از شدت آن از روز پنجشنبه کاسته شود.

سنگچولی با بیان اینکه «کاهش دمای شدیدی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه خواهیم داشت»، عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود، کاهش دما در دمای شبانه حدود 8 تا 10 درجه باشد. همچنین در دمای روزانه بین 13 تا 15 درجه دما کاسته خواهد شد. انتظار داریم از چهارشنبه شب در نواحی سردسیر و کوهستانی شاهد بارش برف باشیم.

وی با اشاره به اینکه «این بارندگی‌ها برای مشهد نیز پیش‌بینی شده است اما تا فرداشب، شدت ندارد»، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود، فرداشب بارندگی‌ها در مشهد به صورت برف و باران باشد اما این برف به زمین نخواهد نشست.

پیش‌بین مسئول اداره کل هواشناسی خراسان رضوی با بیان اینکه «امروز دمای مشهد، 13 درجه سیلیسیوس است و فردا به 5 درجه خواهد رسید»، تاکید کرد: در این روزها باید به سرمازدگی محصولات توجه کرد. از این رو به باغداران، گلخانه‌داران، زنبورداران، دامداران و… توصیه می‌کنیم که باتوجه به کاهش شدید دما و بارش برف و باران، طی امشب، چهارشنبه و پنجشنبه محافظت کامل را از گلخانه، زمین، باغ و… خود داشته باشند.

سنگچولی با اشاره به اینکه «در نواحی شمالی استان مانند قوچان، درگز، فریمان و… بارش‌ها به صورت برف خواهد بود»، گفت: پیش‌بینی می‌شود، در دیگر نواحی استان بارش‌ها به صورت برف و باران خواهد بود. همچنین بارندگی‌ها در نیمه جنوبی استان به صورت باران خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه « این بارش‌ها در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود»، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود، این بارندگی‌ طی امروز و روزهای آینده به صورت سیلابی نیست که مشکلی ایجاد کند، بلکه این بارندگی حجم بالایی دارد و به صورت آرام و تناوبی می‌بارد.

منبع:ایسنا