کاشت مو در تهران؛ آسان و بدون دردسر مو بکارید

کاشت مو در تهران؛ آسان و بدون دردسر مو بکارید
آبان 8, 1402
43 بازدید

  در این روزها با توجه به پیشرفت زیادی که در علم پزشکی صورت گرفته، کاشت مو در تهران با استفاده از بهترین و موثرترین روش‌ها انجام می‌شود. کاشت مو امروز با استفاده از تکنیک‌های مختلفی صورت می‌گیرد. به‌طور معمول برای کاشت مو، از فولیکولِ مناطقی مثل ریش و پشت گردن استفاده می‌شود که این […]

 

در این روزها با توجه به پیشرفت زیادی که در علم پزشکی صورت گرفته، کاشت مو در تهران با استفاده از بهترین و موثرترین روش‌ها انجام می‌شود. کاشت مو امروز با استفاده از تکنیک‌های مختلفی صورت می‌گیرد.

به‌طور معمول برای کاشت مو، از فولیکولِ مناطقی مثل ریش و پشت گردن استفاده می‌شود که این عمل با افزایش زیبایی چهره، در این سال‌ها مورد توجه خیلی از بیماران قرار گرفته است.

با مطالعه این مقاله می‌توانید اطلاعات مفیدی راجع‌به نحوه انجام کاشت مو طبیعی و انواع روش‌های آن به‌دست آورید. ادامه این مقاله را از دست ندهید!

کاشت مو چگونه انجام می‌شود؟

کاشت مو در تهران با توجه به فراهم بودن امکانات مختلف، می‌تواند به بهترین نحو ممکن انجام شود. به‌طور معمول ماهیت تمامی این روش‌ها یکسان بوده و از امکانات متفاوتی استفاده می‌‌شود.

برای کاشت مو طبیعی معمولا از برخی قسمت‌های بدن فولیکول‌هایی برداشته شده و در نواحی بدون مو کاشته می‌شود. این فرایند باید با دقت زیادی انجام شده و تک‌تک فولیکول‌ها در محل مورد نظر قرار بگیرند.

به همین دلیل، زمان این درمان معمولا بیش از 4 ساعت در نظر گرفته می‌شود. بسته به اینکه ناحیه بدون مو چقدر وسعت داشته باشد، ممکن است این زمان حتی تا 2 روز هم به‌طول انجامد.

برای اینکه بیمار حین انجام این جراحی دردی را تجربه نکند، پزشک معمولا ناحیه مورد نظر را بی‌حس می‌کند. بعد از آن، جراح فولیکول‌های مورد نظر را برداشته و با ظرافت زیادی در ناحیه هدف قرار می‌دهد.

بعد از قرار گرفتن تمام فولیکول‌ها، سر بیمار بانداژ می‌شود تا دوران نقاهت را سپری کند. توجه داشته باشید برای اینکه نتیجه درمان موثرتر باشد، باید به تمام دستور‌العمل‌ها عمل کنید.

روش‌های کاشت مو در تهران

در شهر بزرگی مثل تهران، با توجه به تعداد زیاد متخصصان، این درمان ممکن است بسته به امکانات هر مطب یا با درنظرگرفتن شدت آن با استفاده از هریک از 5 روش زیر انجام شود:

کاشت مو به روش FUT

کاشت مو طبیعی به روش FUT، یکی از قدیمی‌ترین متدهایی است که هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته در این سال‌ها با توجه به برجای‌گذاشتن اسکار در این روش، کم‌تر از آن بهره می‌گیرند.

برای کاشت مو با این روش، معمولا از تیغ‌های جراحی ظریفی استفاده می‌شود تا بافت اسکار کم‌تری تشکیل شود. اما باز هم نسبت به سایر روش‌های کاشت مو، اسکار بیشتری به‌جا می‌ماند.

در این روش به‌صورت یک نوار، فولیکول‌های مو را جدا می‌کنند. برای اینکه درمان بادقت انجام شود، این کار زیر میکروسکوپ انجام خواهد شد.

کاشت مو به روش FIT

در روش قبلی یک فلپ جراحی برای اهدای فولیکول‌های مو ایجاد می‌شد. به‌ همین دلیل، دوره نقاهت بیمار بعداز کاشت مو کمی سخت‌تر بود.

با توجه به این موضوع، روش FIT ابداع شد که در آن از هولدرهای دستی برای برداشت فولیکول مو کمک گرفته شد. به‌ کمک این هولدرها، امکان برداشتن فولیکول‌ها به‌صورت دانه‌ای فراهم می‌شود.

دقت داشته باشید که این روش در مرحله کاشت هیچ تفاوتی با روش قبلی ندارد. ابزارهایی که برای کاشت مو با این تکنیک به‌کار گرفته می‌شوند، قطری کم‌تر 1 میلی‌متر دارند.

با توجه به‌ به‌کارگیری هولدرهای دستی در روش FIT این امکان فراهم شد تا هیچ جای زخمی در این تکنیک در محل اهدای فولیکول ایجاد نشود. همچنین، پزشک می‌تواند کاشت فولیکول را با تراکم مناسبی انجام دهد تا رشد طبیعی مو تقویت شود.

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو در تهران امروز با کمک روش‌های جدیدتری هم انجام می‌شود. SUT یکی از بهترین روش‌هایی است که در این سال‌ها توسط خیلی از پزشکان متخصص برای کاشت مو طبیعی به‌کار گرفته شده است.

در این تکنیک، پزشک به‌جای استفاده از هولدرهای دستی، از انواع اتوماتیک و مخصوص این روش استفاده می‌کند تا معایب تکنیک قبلی را نداشته باشد.

یکی از معایبی که استفاده از هولدرهای دستی داشت، آسیب به فولیکول‌های مو اهداشده بود. به‌کارگیری هولدرهای اتوماتیک این امکان را فراهم کرد تا دیگر چنین آسیبی به گرافت وارد نشود.

در این روش امکان کاشت مو با تراکم بالا فراهم شده و شانس موفقیت آن را تا حد زیادی افزایش داده است. ذکر این نکته لازم است که مرحله کاشت در این روش نیز همانند سایر تکنیک‌ها انجام می‎شود.

کاشت مو به روش میکروگرافت

جدیدترین تکنیکی که برای کاشت مو به‌کار گرفته می‌شود، روش میکروگرافت است. این روش شانس موفقیت درمان طاسی سر را به‌طرز شگفت‌انگیزی افزایش داده و توانسته تمام نواقص تکنیک‌های قبلی را تحت پوشش قرار دهد.

در تکنیک میکروگرافت از هولدرهای بسیار ظریفی استفاده می‌شود تا هیچ‌گونه آسیبی به فولیکول مو وارد نشود. ضخامت این هولدرها حتی تا 0.4 میکرون هم کاهش یافته است.

در این تکنیک، مرحله کاشت نسبت به روش‌های دیگر تفاوت چشمگیری داشته است. به‌طوری که برای کاشت فولیکول‌ها، از دستگاه‌های اتوماتیک کمک گرفته می‎شود.

در این روش، تراکم کاشت مو به‌حد زیادی افزایش یافته است. با این ویژگی، زیبایی فرد نیز در این تکنیک لحاظ شده و کم‌تر کسی متوجه کاشت مو او خواهد شد.

هزینه کاشت مو در تهران چقدر است؟

هزینه کاشت مو در تهران با توجه به روش و تعداد تار موی کاشته‌شده متغیر است. معمولا تکنیک‌هایی که از تکنولوژی پیشرفته‌تری استفاده می‌کنند، هزینه بیشتری دارند.

به‌عنوان مثال، روش کاشت مو میکروگرافت با توجه به استفاده از هولدرهای بسیار ظریف، هزینه‌ای به‎‌مراتب بیشتری نسبت به بقیه تکنیک‌ها دارد.

احتمال ریزش موی کاشته‌شده وجود دارد؟

خیلی افرادی که برای کاشت مو اقدام می‌کنند، نگران ریزش مجدد آنها هستند. این نگرانی زمانی بیشتر می‌شود که مدتی بعد از کاشت مو، شاهد ریزش موهای خود هستند.

توجه داشته باشید که ریزش مو مدتی پس از کاشت مو طبیعی بوده و بعد از این مدت به‌حالت عادی بر می‎‌گردد. البته درصورتی‌که نکات مراقبتی بعد از این درمان رعایت نشوند، نباید انتظار موفقیت این تکنیک را داشته باشید.

جمع‌بندی

تکنیک‌های کاشت مو در تهران در این سال‌ها پیشرفت چشمگیری داشته و خیلی از کلینیک‌ها از جدیدترین تکنولوژی برای این کار استفاده می‌کنند. توصیه می‌شود درصورتی‌که به‌دنبال موفقیت در این درمان هستید، به کلینیک‌هایی مراجعه کنید که از بهترین امکانات استفاده می‌کنند.

کلینیک پوست و مو ارغوان یکی از بهترین مراکزی است که امکان کاشت مو طبیعی با استفاده از مدرن‌ترین امکانات و تکنیک‌ها را فراهم کرده است.

شما می‌توانید با مراجعه به این کلینیک، یک درمان موفق را تجربه کرده و با کم‌ترین هزینه ممکن، به زیبایی مد نظر خود دست یابید.